منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
شناسه خبر: 290909
گروه :خبر
281036
 

آماردهی‌های مبهم درباره یارانه‌‌ها؛

اختلاف ۱۵۵ هزار نفری آمارهای رسمی درباره یارانه‌بگیران

در پایان بهمن‌ماه باید به 75 میلیون و 81 هزار نفر یارانه پرداخت می‌شد، اما رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها می‌گوید به 75 میلیون و 236 هزار نفر یارانه پرداخت شده و معلوم نیست چه کسی پاسخگوی این اختلاف آماری ۱۵۵ هزار نفری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ ابهامات درباره تعداد دقیق افرادی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند و افرادی که یارانه آنها حذف شده، همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش دیوان محاسبات، در اسفندماه سال گذشته ۷۶٬۷۱۲٬۰۰۰ نفر یارانه دریافت کردند. از ابتدای امسال و مطابق قانون بودجه، دولت موظف شد یارانه افراد پولدار را حذف کند تا برای پرداخت یارانه نقدی نیازی به استقراض از بانک مرکزی نباشد که محاسبات نشان می‌داد حذف ۶٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر برای اجرای این حکم بودجه، ضروری است.

آنطور که رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفته، دولت از ابتدای امسال تاکنون یارانه ۳٬۳۰۰٬۰۰۰ نفر را حذف کرده که از این تعداد، ۸۷۰٬۰۰۰ نفر اعتراض کرده و پس از بررسی، یارانه حدود ۵۶۱٬۰۰۰ نفر از معترضان دوباره برقرار شده است. بنابراین در سال جاری یارانه ۲٬۷۳۹٬۰۰۰ نفر قطع شده است.

مطابق آمار ثبت‌ احوال در ۱۱ ماهه منتهی به بهمن‌ماه امسال ۱٬۴۵۲٬۰۰۰ نفر در کشور متولد شده و ۳۴۴٬۰۰۰ نفر فوت کرده‌اند. بنابراین با فرض اضافه شدن خودکار نوزادان به لیست یارانه نقدی و حذف یارانه اموات، در این مدت ۱٬۱۰۸٬۰۰۰ نفر به جمع یارانه‌بگیران اضافه شده است.

اختلاف ۱۵۵٬۰۰۰ نفری آمارهای رسمی درباره یارانه‌بگیران
محاسبه آمار فوق نشان می‌دهد در پایان بهمن‌ماه باید به ۷۵٬۰۸۱٬۰۰۰ نفر یارانه پرداخت می‌شد، اما آنطور که رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها به ایرنا گفته در بهمن ماه امسال به تعداد ۷۵٬۲۳۶٬۰۰۰ نفر یارانه پرداخت شده است.

بر این اساس، آمارهای رسمی درباره ۱۵۵٬۰۰۰ نفر از افراد یارانه‌بگیر دچار ابهام است و  با توجه به مکانیزه بودن سیستم ثبت احوال و امکان اتصال آنلاین آن به سیستم سازمان هدفمندی یارانه‌ها، این سوال مطرح است که علت این اختلاف آماری یارانه بگیران که مبلغی بالغ بر 7 میلیارد تومان می‌شود از کجا نشات می‌گیرد؟

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند