منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
شناسه خبر: 355640
گروه :خبر
635121169912073601
 

گزارشی از تناقض گویی در اعلام آمار بیکاری؛

اختلاف نظر ۲۲درصدی مسئولان در اعلام نرخ بیکاری در هرمزگان

در حالی استاندار هرمزگان میانگین نرخ بیکاری در استان را 11درصد اعلام می کند که احمد مرادی، نماینده مردم هرمزگان حداقل آمار بیکاری هرمزگان 33 درصد می داند و آمار 11درصدی را تکذیب می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اشتغال و بیکاری از جمله مولفه های اقتصاد و شاخص‌های بارز توسعه یافتگی جوامع هر کشور محسوب می شود و نرخ بیکاری یکی از شاخص‌هایی است که برای ارزیابی شرایط اقتصادی هر کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

براساس داده‌های طرح آمارگیری نیروی کار در سال 94 که مرکز ملی آمار ارائه داده است نرخ مشارکت اقتصادی در کل کشور 38.2 درصد و نرخ بیکاری 11 درصد اعلام شده است که نسبت به سال 93 نرخ مشارکت اقتصادی 2.6 درصد و نرخ بیکاری نیز 3.7 درصد افزایش یافته است.

بنا به گزارش مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نرخ بیکاری در این استان در سال گذشته ۱۱.۹درصد اعلام شده در حالی که نرخ بیکاری کشور در سال ۹۴، ۱۰.۸درصد است که نرخ بیکاری استان ۱.۱ درصد بالاتر از نرخ بیکاری کشور است. نرخ بیکاری استان در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۱.۶ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: تعداد بیکاران استان هرمزگان ۵۸ هزار و  ۸۵۷ نفر است از سوی دیگر تعداد شاغلان استان ۴۳۵ هزار و ۷۴۵ نفر است. همچنین جمعیت فعال استان ۴۹۴هزار و ۶۰۲ نفر اعلام شد.

وی تصریح کرد:کاهش نرخ بیکاری استان از ۱۱.۹ به ۹درصد و افزایش مشارکت اقتصادی استان از ۳۷.۲ به ۳۸درصد مهمترین اولویت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در سال ۹۵ است.

سلیمی تاکید کرد: پیش بینی می شود در سال ۹۵ تعداد سه هزار و ۹۰۰ نفر فرصت شغلی در بازار استان ایجاد شود و سه هزار و ۸۵۰ نفر از بیکاران ثبت نام شده در موسسات کاریابی هم مشغول به کار شوند. افزایش ۳۳درصدی اشتغال از طریق مشاغل خانگی و خرد خوداشتغالی از برنامه های سال ۹۵ است.

جاسم جادری، استاندار هرمزگان با بیان اینکه میانگین نرخ بیکاری در استان هرمزگان 11درصد است، گفت: آمار بیکاری در جوانان  بالای 15 سال 25درصد است و در  شهرستان بشاگرد شاهد نرخ بیکاری  53درصدی می باشیم.

وی با اشاره به آمار بالای بیکاران دانشجو در استان اظهارکرد:نرخ بیکاری در استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما به نسبت میانگین کشوری آمارها مقبول تر است.

 

منتخب مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس دهم عنوان کرد: استان هرمزگان دارای گمرکاتی است و در رأس همه آنها گمرک شهید رجایی با 60 درصد صادرات و واردات کل کشور و به این منظور که 60 درصد از صادرات و واردات در یک استان و 40 درصد در 30 استان دیگر کشور انجام می‌گیرد.

مرادی با اشاره به پتانسیل‌های عظیم صنعتی در هرمزگان گفت: سهم مردم هرمزگان از این همه پتانسیل و ظرفیت‌های عظیم بسیار ناچیز است و نگران این هستیم که با این همه ظرفیت نرخ بیکاری ما در استان بالای 30 درصد است.
وی تصریح کرد: مسؤولان آمار بیکاری استان را 11 درصد اعلام کرده‌اند در حالی که حداقل آمار بیکاری هرمزگان 33 درصد است و آنها نبایستی آمار اشتباه به مردم بدهند چراکه آمار پایه و اساس برنامه‌ریزی است.

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی