منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
شناسه خبر: 252649
گروه :خبر
13940817000417_PhotoA

سخنگوی وزارت خارجه ایران بر پیدا کردن راه‌حل‌هایی برای خروج از بحران کنونی در منطقه تأکید کرد و گفت: هر نوع اختلافی در داخل کشورهای اسلامی و بین دولت‌­های اسلامی در نهایت به سود رژیم صهیونیستی تمام خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسین جابری انصاری سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه کشورمان میزبان محسن صالح پژوهشگر برجسته فلسطینی و رئیس مرکز مطالعات الزیتونه (لبنان) بود.

در این دیدار که با حضور خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران برگزار شد، وضعیت کنونی فلسطین و آخرین تحولات منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت رونمایی از کتاب جدید محسن صالح با عنوان «قضیه فلسطین»، وضعیت کنونی منطقه را نیازمند مدیریت بهتر بحران دانست و تأکید کرد: باید به دنبال پیدا کردن راه­‌حل‌­هایی برای خروج از بحران جاری باشیم.

جابری انصاری با اشاره به اینکه هر نوع اختلافی در داخل کشورهای اسلامی و بین دولت‌­های اسلامی در نهایت به سود اسرائیل تمام خواهد شد، افزود: ما قرائت‌های مختلفی در داخل کشورهای منطقه از وضعیت کنونی که در آن به سر می‌بریم داریم، اما مهم آن است که روندهای گذشته را مورد بازبینی قرار داده و به طور واقع‌­بینانه در خصوص اختلافات به بحث بنشینیم تا دریچه‌ای برای خروج از بحران‌ها پیدا کنیم.

به گفته رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت خارجه کشورمان، علیرغم آنکه در حوزه رسمی اختلافاتی بین دولت‌­های منطقه وجود دارد اما با بهره‌­مندی از ظرفیت‌­های دیپلماسی عمومی و رسانه‌­ای می‌توانیم به نقاط مشترکی دست یافته و برای اهداف مشترکمان در حل بحران به طرح­‌های مشترکی برسیم.

وی در این خصوص ضمن ابراز خرسندی از حضور محسن صالح، به عنوان اندیشمند و رئیس مرکز مطالعات الزیتونه، استفاده از چارچوب‌های مطالعاتی و دیپلماسی عمومی به عنوان شبکه دومی از دیپلماسی رسمی را نقطه حائز اهمیتی در مسیر رسیدن به راه‌حل‌های مشترک دانست.

محسن صالح هم در این دیدار ضمن تأکید بر فلسطین به عنوان قطب وحدت بخش میان امت اسلامی، تألیف آثاری همچون «مسأله فلسطین» را در راستای آگاه­سازی مجدد عمومی در خصوص مسأله فلسطین عنوان کرد و افزود: از قضیه فلسطین و آینده آن نمی‌ترسیم و ما انشاءالله پیروزیم، اما در طرح‌های خود با چالش‌هایی مواجهیم که برای حل آن باید چاره اندیشی کنیم.

وی همچنین با اشاره به چالش‌های پیش­‌روی طرح روند سازش، انجام آن را با مشکلات پیچیده‌ای همراه دانست و تأکید کرد: طرح مقاومت هم با چالش‌­هایی همراه است، اما رو به صعود است و حتی نه در غزه بلکه میزان گرایش به مقاومت در کرانه باختری هم رو به افزایش گذاشته و بیش از 60 درصد از فلسطینیان کرانه باختری، خواهان پایان دادن به روند سازش هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است