منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۳۵
شناسه خبر: 355588
گروه :خبر
4969291_317
 

ذبح عدالت آموزشی در بشاگرد ارمغان آزمون سازمان سنجش/

اختصاص سهمیه پزشکی به نام داوطلبان بشاگردی و به کام دیگران

اختصاص سهمیه های پزشکی و دندانپزشکی برای داوطلبان بومی بشاگرد در دفترچه انتخاب رشته به نام بشاگرد و استفاده این سهمیه ها به کام دیگران، تلخ ترین آزمون سازمان سنجش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ هرسال پس از نتایح اعلام اولیه کنکور سراسری و در زمان انتخاب رشته دانشجویان مطابق با دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاهها برای برخی از مناطق محروم در رشته های پزشکی و دندان پزشکی سهمیه خاصی اختصاص داده می شود که صرفا مخصوص بومیان آن منطقه می باشد که شهرستان بشاگرد یکی از مناطق محروم استان هرمزگان است که هرسال تعدادی از داتشجویان از این منطقه در دانشگاههای عالی کشور مشغول به تحصیل می شوند.

امسال نیز مطابق با هر سال در دفترچه انتخاب رشته دانشگاههای کشور 2نفر سهمیه پزشکی و 2نفر سهمیه داندان پزشکی به داوطلبان منطقه بشاگرد اختصاص داده شده بود و تعدادی از داوطلبان برا کسب رتبه های خوب در مرحله اول کنکور امیدوار به سهمیه اختصاص داده شده بودند اما سرنوشت این داوطلبان به گونه ای دیگر رقم می خورد.

داوطلبان بومی به افرادی اطلاق می شود که متولد این منطقه ویا اینکه سه سال دوره متوسطه تحصیلات خود را در آن منطقه گذرانده باشند بنابراین داوطلبان بومی منطقه بشاگرد با کسب رتبه خوب منتظر قبولی در رشته پزشکی و دندان پزشکی بودند اما پس از اعلام نتایج مرحله دوم  در سایه بی عدالتی مسئولان از قبولی در این دو رشته محروم می شوند به گونه ای که داوطلبات بشاگرد در این سهمیه کاملا نادیده گرفته شده اند.

اگر حتی یک نفر از داوطلبان امسال در یکی از رشته ای سهمیه اختصاص داده شده پذیرفته می شدند این دیدگاه ایجاد می شد که سایر داوطلبان نمره قابل قبولی اخذ نکرده اند اما با توجه به اینکه هیچ یک از داوطلبان بشاگرد مشمول سهمیه امسال قرار نگرفته اند این دیدگاه ایجاد شده اشت که مسئولان در حق داوطلبان بومی منطقه محروم استان هرمزگان بی عدالتی کرده اند.

بنابر این گزارش نامه جمعی از دانشجویان بشاگردی دانشگاه های سراسر کشور در راستای تحقق عدالت نامه ای خطاب به مسئولان سازمان سنجش و آموزش کشور و نماینده محترم مردم حوزه شرق به شرح ذیل می باشد:

به داد مردم بشاگرد برسید.
آن روز که حضرت امام این جمله را فرمودند شاید کسی این روزهای بشاگرد را نمی دید. بشاگرد نازنین مولود انقلاب اسلامیست. مولودی که میوه اصیل انقلابیست و چه افتخاری بالاتر از این که صاحبان اصلی این انقلاب به فرموده  امام پابرهنگان و مسضفعفان هستند.

امروز متاسفانه شاهد ذبح عدالت در عرصه آموزشی بشاگرد شدیم. اقدامی که به کام داوطلبان کنکور سراسری95 بشاگردیها تلخ شد و چه بسا این امید و رمق را برای ایندگان این ازمون در بشاگرد خواهد گرفت. امروز متاسفانه بر اثر یک اقدام که در حالت خوشبینانه ما آن را اشتباه فرض می کنیم اعتماد مردم را کمرنگ کرد. اختصاص سهمیه های پزشکی و دندانپزشکی برای داوطلبان بومی بشاگرد در دفترچه انتخاب رشته به نام بشاگرد و استفاده این سهمیه ها به کام دیگران، تلخ ترین آزمون سازمان سنجش است. آزمونی که خود سازمان سنجش هم در آن مردود می شود اگر کاری نکند.
بچه های مظلوم بشاگرد که متاسفانه از کمترین امکانات آموزشی برخوردار هستند باید در بزرگترین رقابت علمی کشور با رقیبانی مسابقه دهند که از بالاترین امکانات آموزشی و پژوهشی برخوردار هستند.
آیا مسئولانی که چنین تصمیماتی می گیرند بویی از عدالت برده اند و آیا اساسا می فهمند بچه هایی که با کمترین امکانات آموزشی با کسانی که از بالاترین این امکانات برخوردار هستند. مسابقه می دهند و در این ماراتن پیروز می شوند اگر فرصت و امکانات بهتری را در اختیار آنها قرار داد می توانند درخشش بزرگی داشته باشند نمونه آن را امروز در دانشگاه های کشور و موفقیت دانشجویان بشاگردی در سطوح عالیه می بینیم.
اینکه امسال متاسفانه سهمیه های اختصاص یافته به بچه های بشاگرد بر اثر بی توجهی یاعدم مکانیزه درست در تشخیص این موضوع، سهمیه ها به حوزه های دیگر منتقل شد در صورتیکه این توان در بچه های بشاگرد دیده می شد خود جای علامت سئوال بزرگیست؟
این لکه ننگ بی عدالتی بر پیکره سازمان سنجش اموزش کشور خواهد ماند و مردم بشاگرد فراموش نخواهند کرد.
کجایند مسئولینی که هر از چند گاهی یاد سیره امام(ره) می افتند و با سفر به بشاگرد وجدانشان آسوده می شود که حق امام را ادا کردیم امروز به فرموده حضرت امام به داد مردم بشاگرد برسید.
امروز دست مردم بشاگرد از همه جا کوتاه است والله یقه شان را فردای قیامت خواهیم گرفت اگر مسئولی در حق این مردم و این نازنین مولود انقلاب اسلامی کوتاهی کند. بی عدالتی تر از این را کجا می توان یافت که سهمیه های اختصاص داده شده در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال95 توسط کسانی استفاده شود که حتی نمی فهمند بشاگرد در کجای ایران قرار دارد.
ما دانشجویان انقلابی بشاگرد نسبت به اشتباه صورت گرفته در سازمان سنجش و آموزش کشور اعتراض خود را اعلام میداریم و اعلام می کنیم ریاست محترم سازمان سنجش نسبت به تصحیح این مورد قبل از بازگشایی دانشگاه ها اقدام کنند . در غیر اینصورت این لکه ننگی بر پیشانی سازمان سنجش اموزش کشور خواهد ماند.
اعتراض دوم خود را نسبت به نمایندگان عالی دولت در استان اعلام می داریم. آنچه در این سالها در بشاگرد رخ داده چیزی جز ذبح عدالت اسلامی و نادیده گرفتن حق و حقوق مردم مستضعف نبوده فلذا در این خصوص به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد و دولتمردان بدانند در سالهای اخر عمرشان مردم مستضعف بشاگرد را در زیر چرخ دهنده های روشنفکرمآبانه خود له نکنند.
ما دانشجویان انقلابی بشاگرد از نماینده محترم مردم حوزه شرق و هم چنین مجمع نمایندگان استان در خصوص پیگیری این مورد در مجلس شورای اسلامی هستیم و نتیجه ان متعاقبا به مردم اعلام شود.
این آزمون بزرگیست برای همه مسئولان هم در سطح شهرستان و هم در سطح استان این ایمان را به شما می دهیم حل نشدن این موضوع و اینگونه بی عدالتی های پی در پی با خشم انقلابی مردم بشاگرد مواجه خواهد شد.

والعاقبه للمتقین
جمعی از دانشجویان بشاگردی دانشگاه های سراسر کشور

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند