منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۸
شناسه خبر: 278011
گروه :خبر
index

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد صندوق ضمانت تعاون به منظور تضمین وثیقه وام های شرکت های تعاونی و همکاری با بانک های توسعه تعاون برای توسعه طرح های تولیدی و خدماتی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اولین شرکت تعاونى توسعه و عمران شهری ثبت شده در استان هرمزگان با نام توسعه عمران شهرستانى مهرگان نیک قشم با حضور مهندس کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، و یزدانی مشاور وزیر در امور تعاون و مهندس سلیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان و فرماندار شهرستان قشم و جمعى از اعضاء تعاونى‌هاى فعال در این جزیره افتتاح شد.

این تعاونى در مهرماه امسال به ثبت رسیده است و یک هزار و 111 نفر عضو دارد. سرمایه اولیه این شرکت تعاونى 50 میلیارد و 500 میلیون ریال است.

صندوق ضمانت تعاون، وثیقه وام تعاونی ها را عهده دار می شود

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد صندوق ضمانت تعاون به منظور تضمین وثیقه وام های شرکت های تعاونی و همکاری با بانک های توسعه تعاون برای توسعه طرح های تولیدی و خدماتی خبر داد.
سید حمید کلانتری، معاون وزیر تعاون و کار درهمایش با اشاره به سیاست ها و ظرفیت های صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاونی در پساتحریم، که در قشم برگزار شد، گفت: صندوق ضمانت وام های تعاونی ها و معاملات بین تعاونی ها را تضمین می کند تا تبادلات بین تعاونی ها با اطمینان بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه ارائه وثیقه بانکی را از بزرگترین مشکلاتی تعاونی ها برای دریافت تسهیلات دانست ،افزود: صندوق ضمانت از این پس با توجه به نوع تعاونی ها و شرایط آن، نسبت به تضمین وام ها اقدام می کند.

معاون تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: تفاهم نامه ای بین بانک توسعه تعاون و صندوق توسعه تعاون امضاء شده است که بر اساس آن بانک، دو برابر سپرده صندوق ضمانت نزد بانک توسعه تعاون  را به تعاونی ها در قشم  پرداخت می کند.

وی افزود: پرداخت تسهیلات ارزانتر برای تعاونی ها را از جمله اهداف ایجاد صندوق تعاون برشمرد و 90 میلیارد ریال تسهیلات از طریق این صندوق ضمانت پرداخت شده است و امیدواریم این میزان به دو هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

کلانتری با بیان اینکه 25 هزار تعاونی کشاورزی و 50 هزار تعاونی تولیدی در کشورفعالیت می کنند، گفت: در شرایط پساتحریم به دنبال جذب سرمایه گذاران بیشتر برای تقویت این حوزه و توسعه اقتصادی کشور هستیم،138 تعاونی با 23 هزار عضو و اشتغال هزار و 700 نفری در شهرستان قشم مشغول به فعالیت هستند.

صدور 22 ضمانت نامه توسط نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون هرمزگان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در 11 ماهه سالجاری نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون استان تعداد 22 ضمانت نامه به مبلغ بیش از 163 میلیارد ریال صادر کرده است که این میزان نقش قابل توجهی در توسعه و رونق اقتصادی شرکت های تعاونی استان دارد.

سلیمی،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به این ضمانت نامه ها گفت: در شهرستانهای بندرعباس، میناب، جاسک، سیریک ، حاجی آباد و عمدتا در تعاونی های تولیدی از جمله پرورش میگو، محصولات کشاورزی، تولید آب معدنی و شناورهای دریایی می باشند.

وی افزود: جزایر قشم، هرمز و هنگام بهترین مناطق برای توسعه سرمایه گذاری ها در بخش گردشگری هستند و باید از این مزیت بیشترین بهره را برد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص وضعیت و عملکرد تعاونی های استان اظهار کرد: در حال حاضر تعداد 3 هزار و 84 تعاونی با عضویت بیش از یک میلیون نفر و اشتغال 68 هزارنفر در بخش های مختلف اقتصادی فعالیت دارند که با احتساب اعضای تعاونی سهام عدالت بالغ بر 80 درصد جمعیت استان عضو تعاونی ها می باشند.

وی افزود: بیشترین تعداد تعاونی هابه ترتیب در بخش خدمات، کشاورزی و صنعت می باشد، صید بیش از 80 درصد ابزیان استان توسط اتحادیه تعاونی های صیادی استان، حمل ونقل تمام کالاهای صادراتی و وارداتی از بنادر استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس و بالعکس توسط بخش تعاون بوسیله 500 فروند شناور و بار از آبهای سرزمینی به قشم، هرمز و سایر جزایر توسط بخش تعاون را از جمله نکات برجسته و شاخص فعالیت های تعاونی های استان عنوان کرد.

سلیمی تصریح کرد:حمل و نقل بار جاده ای اعم از داخلی و ترانزیت و ناوگان تاکسیرانی جزیره قشم و 80 درصد تولید گوشت مرغ استان و 70 درصد مواد سوختی مورد نیاز استان توسط شرکت ها و اتحادیه تعاونیها را از دیگر نکات برجسته فعالیتهای تعاونی استان نام برد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان با بیان اینکه 138 تعاونی با 23 هزار عضو در شهرستان قشم برای یک هزار و 700 نفر اشتغال ایجاد کرده است، گفت: در صورتی که شهرک های تخصصی در بخش های مختلف احداث شود، می توان شاهد رونق هر چه بیشتر تعاونی ها و همچنین توسعه اقتصادی مناطق مرزی به ویژه قشم باشیم.

وی با بیان اینکه بازگشت دوباره رونق به بازار ایران خبر داد و افزود: نخستین تغییرات توافق هسته ای و اجرای برجام در مناطق مرزی مشاهده می شود و امیدواریم از فرصت یاد شده، به صوررت حداکثری استفاده شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: حضور در بازار غذایی عمان را فرصتی ارزشمند برای رونق منطقه، به ویژه برای قشم ارزیابی و برپاکردن نمایشگاه دائمی محصولات کشاورزی در یکی از بنادر عمان، تحول بزرگی در شرکت های تعاونی استان به همراه خواهد داشت.

پرداخت 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

محمدعلی سهمانی، مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به  50 درصد تسهیلات  در بخش خدمات و بازرگانی،گفت: 45 درصد در صنعت و کشاورزی و پنج درصد برای تعاونی های مسکن است.

وی با ابراز خرسندی از افزایش 30 درصدی اعطای تسهیلات بانک توسعه تعاون نسبت به مدت مشابه پارسال، افزود: هم اینک سهم مناطق آزاد از دریافت اینگونه تسهیلات یک درصد است که انتظار می رود با رفع تحریم ها و اجرای برجام، زمینه برای استفاده هر چه بیشتر از این تسهیلات فراهم شود.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون تعاونگران را رکن اصلی رونق اقتصادی در دوران پسابرجام دانست و اظهار کرد: تعاونی های منطقه آزاد قشم و استان هرمزگان به عنوان یکی از شاخص ترین مناطق در توسعه شرکت های تعاونی، باید رونق بیشتری یابند.

وی افزود: هم اینک شاهد رونق دوباره بازار هرمزگان و قشم به خصوص در دوران پسابرجام هستیم و نخستین مناطقی که از مزیت های رفع تحریم ها بهره می گیرند، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و نقاط مرزی هستند.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت یازدهم، روند سرمایه گذاری ها افزایش یافته است و امیدواریم با استفاده صحیح از منابع موجود و برقراری ارتباط اقتصادی با دیگر کشورها، به سمت رونق اقتصادی و افزایش تولید حرکت کنیم.

سهمانی با تاکید بر ضرورت خصوصی کردن اقتصاد، گفت: افتتاح شعبه بانک توسعه تعاون در شهر درگهان و امضای توافقنامه بین صندوق ضمانت، وزارت تعاون و بانک توسعه تعاون، می تواند نقش بسزایی در ارتقاء شاخص های اقتصادی و بهره گیری تعاونی ها از مزایای مختلف این حوزه داشته باشیم.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است