منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
شناسه خبر: 358002
گروه :خبر
20161003_141435

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان از توسعه و تقویت زیر ساخت ها لازم جهت عمران و آبادانی دهستان درپهن بخش سندرک میناب با اعتبار 14 میلیارد تومان در دو بخش عمرانی و اشتغالزایی خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، مسئول سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان در جلسه عمران و آبادنی دهستان درپهن بخش سندرک در فرمانداری میناب گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده بر مبنای استاندارهای لازم زیرساخت های شش دهستان در هرمزگان با اولویت ضریب محرومیت در ردیف عمران و آبادانی قرار گرفته شده است.

آران افزود: تقویت و توسعه زیر ساخت های لازم در روستا و دهستان نیازمند یک برنامه ریزی جامع و هدفمند بر مبنای نیازمندی های مردم ، شناخت منطقه و محیط  جغرافیایی است.

وی  بروز بسیاری از معضلات جامعه از قبیل اعتیاد،طلاق و پدیده حاشیه نشینی را به دلیل عدم تحقق اشتغال در روستاها عنوان نمود و تصریح کرد: هرمزگان به جهت ظرفیت بالای اقتصادی زیر ساخت های مناسبی برای تحقق و عملیاتی نمودن اشتغال پویا در روستاها دارد اما برای تحقق این مهم برنامه ریزی مناسبی انجام نشده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان تصریح کرد: برای عمران و آبادانی دهستان بخش سندرک  14 میلیارد تومان  پیش بینی شده است که 4میلیارد تومان برای توسعه و تقویت زیر ساخت عمرانی و 10 میلیارد تومان جهت تحقق و عملیاتی کردن اشتغال پویا با اعطای وام های خوداشتغالی بصورت فردی و تعاونی روستایی هزینه می شود.

سرهنگ آران رفع مشکل بی آبی و کم آبی و همچنینن نبود راه و اشتغال در روستاها را از اولویت های مهم  جهت تویقت زیر ساخت ها در روستاها برشمرد و اضافه کرد: عدم رفع مشکلات عدیده در روستاها پدیده روستا گریزی و تبدیل شدن کلان شهرها به معضل حشیه نشینی را ممکن می سازد.

وی تاکید کرد: عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی بعنوان پایلود و سرآمد عمران و آبادانی در دهستان ها ابتدا باید مردم آن منطقه با طراحی گروه های جهادی بر مینای حوزه،پایگاه مقاومت بسیج طبق شاخص و ضریب توسعه و عمران روستاها در نظر گرفته شود.

سرهنگ آران گفت: دهستان های پارامون(بشاگرد)،در پهن(میناب)،سورک(جاسک)سیاهو،دژگان(حاجی آباد)، کوشا (احمدی)و رودخانه بر(رودان)از دهستان های استان هرمزگان با ضریب محرومیت بالا نسبت به مابقی دهستان ها توسعه می یابد.

دهستان درپهن با جمعیت بیش از 7 هزار نفر، 34 روستا ، بیش از ۱٬330 خانوار در 90کیلومتری میناب قرار دارد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر