منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۹
شناسه خبر: 224328
گروه :خبر
13940704000141_PhotoA
 

واکنش منفعلانه سفیر سعودی‌ها در لندن

اخبار رسانه‌های ایرانی درباره حادثه منا صحت ندارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سفیر عربستان سعودی در انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اخبار منتشر شده در رسانه‌های ایران درباره وقوع حادثه منا درپی عبور کاروان خودروهای محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و پسر پادشاه صحت ندارد و این شایعه توسط ایرانی‌ها دامن زده می‌شود. وی […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سفیر عربستان سعودی در انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اخبار منتشر شده در رسانه‌های ایران درباره وقوع حادثه منا درپی عبور کاروان خودروهای محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و پسر پادشاه صحت ندارد و این شایعه توسط ایرانی‌ها دامن زده می‌شود.

وی از رسانه‌های انگلیسی خواست قبل از بازنشر اخبار منتشر شده درباره حادثه منا درباره صحت و سقم آن دقت نمایند.

این دیپلمات ارشد سعودی درحالی در واکنشی منفعلانه علیه رسانه‌های ایرانی بیانیه صادر کرده است که فاجعه روز پنجشنبه در منا که بنا بر برخی آمارها، منجر به کشته شدن 2000 نفر و زخمی شدن هزاران تن دیگر شد که در این میان 136 حاجی ایرانی کشته، 103 نفر زخمی و 325 تن نیز زخمی شده‌اند.

براساس گزارش شاهدان عینی، این حادثه زمانی روی داد که مسیر حجاج آسیایی و آفریقایی که پرترددترین مسیر بود توسط نیروهای امنیتی سعودی بسته شد. علت این اقدام عبور کاروان شاهزاده محمد بن سلمان عنوان شده است.

فیلم مربوط به عبور کاروان این شاهزاده سعودی نیز در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های متعددی منتشر شده است.

این در شرایطی است که رئیس آژانس اعزام حجاج انگلیس هم روز جمعه در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که بسته شدن مسیر حجاج توسط نیروهای امنیتی برای عبور خودروهای تشریفاتی دلیل وقوع فاجعه در منا بوده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است