منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۹
شناسه خبر: 345974
گروه :خبر
1736828

خطیب جمعه موقت شهرستان میناب گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی و تداوم چرخه اقتصادی کشور با احیاء صنایع دستی کوچک در روستاها ممکن می شود لذا از این ظرفیت در جهت توسعه صنایع دستی در جهت رونق اقتصادی کشور بکار گرفته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب، حجت الاسلام والمسلمین حسن زارعی خطیب جمعه موقت شهرستان میناب در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران این شهرستان همه را به رعایت حقوق نسبت به یکدیگر دعوت کرد و گفت: رعایت حقوق مومنین یکی از اولویت ها و مبانی مهم اسلام و از مهمترین نکاتی است که باید در جامعه نهادینه شود.

وی افزود: برخی ها از روی ناآگاهی و عدم درک حداقل ها خود را برتر از دیگران می دانند و به نوعی متکبرانه با با افراد دیگر رفتار می کنند در صورتی که متکبر بودن مختص ذات باریتعالی است و شایسته هیچ فرد دیگری نسیت و هر کس را باید در جایش خودش قرار داد.

زارعی اظهار داشت: سوء ظن نسبت به همسایگان و عدم رعایت حقوق همدیگر و اسرار بر تصاحب اموال دیگری به ناحق از قانون حقوق انسانیت به دور است.

امام جمعه میناب تصریح کرد: فردی که دائما برادر مومن خود را مورد تذکر قرار می دهد قطعا” او را در ارشاد و راهنمایی یاری می دهد چرا که پذیرش تذکر نه تنها موجب پیشرفت فرد می شود بلکه در پیشرفت جامعه نیر موثر خواهد شد.

زارعی تاکید کرد: معلمان و فرهنگیان باید زمینه را برای تبیین مسائل و اصول مبتی بر رعایت حقوق انسان نسبت به یکدیگر با ارشاد و راهنمایی های خود به نسل جوان و آینده سازان کشور فراهم کنند.

خطیب جمعه موقت میناب اذعان داشت: کسی که نماز و عبادات او ترک نشود در صورتی که امر الهی را در خدمت رسانی نسبت به مومنین رعایت نکند از قاعده انسانیت خارج شده است.

امام جمعه موقت مردم میناب احیاء صنایع دستی را یکی از اولویت های مهم مسئولان در جهت تحقق و روند چرخه اقتصاد در روستاها برشمرد و گفت: صنایع کوچک منبع درآمد روستائیان است و باید احیاء شود.

وی اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی و تداوم چرخه اقتصادی کشور با احیاء صنایع دستی کوچک در روستاها ممکن می شود و از آنجایی که صنایع دستی کوچک دخل و خرج روستائیان را تامین می کند از این ظرفیت در جهت توسعه صنایع دستی در جهت رونق اقتصادی کشور بکار گرفته شود.

زارعی با بیان اینکه  گذشتن از حدود صفر مرزی در ضریب امنیت یک کشور موثر است بیان کرد: امنیت کشور به پاس رشادت های بسیجیان و رزمندگان عزیز ایران اسلامی حاصل شده است و نباید در رعایت حقوق رزمندگان کوتاهی شود.

امام جمعه میناب با بیان اینکه حدود امنیت مرزی را باید خودمان تعیین کنیم گفت: بسیجیان ما امروزه در دهان اژدها مانع از بلعیدن ارزشها در دفاع از میهن در برقراری امنیت شبانه روزی تلاش می کنند لذا بی دقتی بر جایگاه امنیت بر کسی پذیرفته نیست و شناخت جایگاه و مقام رفیع امنیت باید در جامعه باید نهادینه شود.

وی خاطر نشان کرد: همانطور که رزمندگان ما با درایت و رهبری فرزانه انقلاب توانسته اند امنیت و آسایش را در کشور ایران به ارمغان بیاورند امروزه نیز دلاورمردان و بسیجیان غیور ما نیز در فراهم ساختن زمینه برای امنیت و آسایش مومنین و برادران مومن خود در کشورهای دیگر تلاش می کنند.

زارعی گفت: با توجه به بازشدن مدارس در ماه های آینده در جهت تامین وسایل و موارد مورد نیاز دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت در این هفته پرفضیلت با کرامت نفس از فقرا و نیازمندان دستگری و در زندگی روزمره بکار گرفته شود.

خطیب جمعه موقت میناب تصریح کرد: کرامت ، بخشودگی و دستگیری از فقرا و نیازمندان تنها مختص به هفته کرامت نباشد بلکه این مهم باید در طول سال در جهت رضایت باریتعالی انجام شود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است