منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
شناسه خبر: 179666
گروه :خبر
احکام شرعی حجاب و پوشش

چادر و حجاب زن مسلمان یکی از عوامل بزرگ، برای بقاء استقلال شخصیت زن مسلمان و حفظ هویت اسلام است ؛زیرا زن آدم ساز است ، زن مربی انسان است .

به گزارش پایگاه خبری استان هرمزگان ؛ آنها که زنها را می خواهند ملعبه مردان ، جوانان فاسد قرار بدهند جنایتکارند . زنها نباید گول بخورند . زن گمان نکند این مقام زن است که بزک کرده بیرون برود ، باسر  باز و لخت ، این مقام زن نیست ، زن باید شجاع باشد ، زن آدم ساز است ، زن مربی انسان است . ( حضرت امام خمینی (قدس سره ) صحیفه ی نور ، ج 11 ، ص 254 )

آیا جنایتی از این بزرگتر نسبت به زن هست که زن را با آرایش ، مد و جلوه گری زیور آلات سرگرم کنند و از او به عنوان یک ابزار و وسیله استفاده کنند ؟ امروز سر وسینه را از زیور آلات پرکردن و آرایش و مد لباس را بت قرار دادن ، برای زن انقلابی ننگ است . چادر بهترین نوع حجاب و نشانه ملی ماست .( حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی )

 

سوال : حدود حجاب اسلامی برای بانوان چیست ؟ آیا برای این منظور پوشیدن لباس بلند آزاد و شلوار و روسری کفایت می کند ؟ و اصولا چه کیفیتی در لباس و پوشش زن در برابر افراد باید رعایت شود ؟

جواب : واجب است تمام بدن زن به جز قرص صورت و دستها تا مچ از نامحرم پوشیده شود . لباس مذکور اگر مقدار واجب را بپوشاند مانع ندارد ولی پوشیدن چادر بهتر است و از لباسهایی که توجه نامحرم را جلب می کند باید اجتناب شود .

آیات عظام : امام / اراکی / فاضل / مکارم / بهجت / تبریزی /سیستانی

 

در اینکه پوشانیدن غیر وجه و کفین بر زن واجب است از لحاظ فقه اسلام هیچ گونه تردیدی وجود ندارد . این قسمت جزء ضروریات و مسلمات است . نه از نظر قرآن و حدیث و نه از نظر فتاوی در این باره اختلاف و تشکیکی وجود ندارد . آنچه مورد بحث است پوشش چهره و دستها تا مچ است .

بر زنان واجب است تمام بدن خود به استثنای وجه و کفین از نامحرم بپوشانند ، مشروط بر آنکه : 1 / وجه و کفین آنها زینت نداشته باشد . 2 / کسی به قصد لذت به وجه و کفین آنها نگاه نکند . امام خمینی (رحمه الله علیه ) : استفتاء از کتاب احکام بانوان ، سوال 6 ص 11 / آیت الله اراکی : توضیح المسائل مسئله 2449

 

زن باید بدن و موی خود را از نامحرم بپوشاند ، اگر چه کمک به حرام و قصد لذتی در بین نباشد . آیت الله بهجت / توضیح المسایل مسئله 1937

نمایان بودن زیر چانه ، گردن ،گوش ، سینه و دستها از موچ به بالا برای خانمها جایز نیست و باید این موضع را هم از نامحرم بپوشانند .

آیات عظام : امام ، اراکی ، بهجت ،تبریزی ،خامنه ای ، سیستانی ،فاضل ،گلپایگانی ومکارم

 

 

انتهای پیام /

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی