منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۸
شناسه خبر: 211678
گروه :خبر
13930416000723_PhotoA

رسانه‌های لبنانی از دستگیری شیخ سلفی لبنانی وابسته به عربستان خبر دادند که تحت تعقیب دستگاه قضایی لبنان بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وبگاه خبری «العهد» لبنان عصر شنبه از بازداشت احمد الاسیر خبر داد و نوشت:‌ خبرها از دستگیری «احمد الاسیر» حکایت دارد.

تلویزیون «ال‌بی‌سی‌» لبنان نیز اعلام کرد: نیروهای امنیتی دستگیری احمد الاسیر را تایید کردند.

بر اساس این گزارش، فرماندهی کل نیروهای امنیتی لبنان نیز اعلام کرد که احمد الاسیر شیخ فراری از پیشگاه عدالت، در فرودگاه بین‌المللی «رفیق حریری» بیروت در جریان تلاش برای فرار به خارج کشور دستگیر شد.

این گزارش حاکی است که احمد الاسیر پس از تغییر قیافه، با یک گذرنامه جعلی سعی داشت بیروت را به مقصد مصر ترک کند.

«احمد الاسیر» امام جماعت سابق سلفی و تندروی یکی از مساجد اهل تسنن شهر «صیدا» از دو سال گذشته تحت تعقیب دستگاه قضایی لبنان بود.

این شیخ سلفی با حمایت برخی کشورهای منطقه‌ای از جمله عربستان اقداماتی مسلحانه در داخل لبنان و علیه نیروهای ارتش این کشور انجام داده بود.

وی قبل از آشوب در لبنان، در جهان اسلام و حتی در بین طایفه اهل سنت نیر چهره ناشناخته‌‌ای بود تا اینکه به ناگاه در سخنرانی‌های مختلف و تحریک آمیز، دیدگاه‌ها و مواضع ضد حزب الله خود و دیگر شخصیت‌های شیعه لبنان را علنی کرد.

این شیخ سلفی اقدامات تحریک آمیز و انتقادات تند خود را دفاع از اهل سنت لبنان برشمرد به طوری که به زعم وی اهل سنت در این کشور مورد سرکوب واقع می‌شوند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی