منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
شناسه خبر: 342622
گروه :خبر
مهندس قاسمی مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان

مدیر کل نوسازی وتجهیز مدارس هرمزگان گفت: حدود یک‌هزار و 640 دانش‌آموز روستاهای شهرستان میناب در 29 کلاس درس بنیاد برکت مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، تلاش بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در زمینه‌ی مدرسه‌سازی در مناطق محروم کشور، با ایجاد عدالت آموزشی فرصت تحصیل در مدارس استاندارد را برای کودکان و نوجوانان ساکن این مناطق فراهم آورده است.

این بنیاد اجتماعی و اقتصادی تاکنون 619 باب مدرسه در روستاها و مناطق محروم کشور تأسیس کرده و بیش از 62 هزار دانش‌آموز در این مدارس مشغول تحصیل هستند.

منطقه‌ی کم‌تر توسعه‌ یافته‌ی میناب در استان هرمزگان یکی از مناطقی است که در سال‌های اخیر مورد توجه بنیاد برکت در زمینه‌ی ایجاد و توسعه‌ی فضاهای آموزشی بوده است.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: حدود یک‌هزار و 640 دانش‌آموز روستاهای شهرستان میناب در مدارس بنیاد برکت دو نوبت صبح و بعد از ظهر، مشغول به تحصیل هستند.

قاسمی افزود: این دانش‌آموزان از 29 کلاس درس در قالب هفت دبستان در روستاهای هشتبندی، زیارت مولی، سرنی، کلیبی، کردرضوی، چاه غربال و دودو که تاکنون ساخته شده، بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره هزینه های این طرح اظهار کرد: مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای ساخت این مدارس بالغ بر 23 میلیارد و 954 میلیون ریال است.

مدیر کل نوسازی مدارس هرمزگان عنوان کرد: هم اکنون نیز قرارداد بازسازی یک باب مدرسه‌ی تخریبی و فرسوده‌ی شش کلاسه با زیربنای 498 متر مربع با هزینه‌ی بنیاد برکت منعقد شده که پس از تکمیل، حدود 360 دانش‌آموز در آن مشغول به تحصیل می‌شوند.

قاسمی خاطر نشان کرد: بنیاد برکت تاکنون در روستاهای محروم هرمزگان قرارداد ساخت 182 کلاس درس در قالب 40 مدرسه و با اعتبار بیش از 169 میلیارد و 342 میلیون ریال منعقد کرده که چهار هزار و 350 دانش‌آموز در آنها مشغول به تحصیل می‌شوند. از مجموع این 40 مدرسه، 33 مدرسه با 140 کلاس درس افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و تحویل آموزش و پرورش شده است.

بنیاد برکت که سال 1386 توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام«ره» راه‌اندازی شد، در حوزه‌های گسترده‌ای به‌ منظور خدمت به محرومین فعالیت دارد.

توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، توسعه‌ی فضاهای آموزشی با ساخت مدارس برکت، انجام امور زیربنایی، ساخت مراکز فرهنگی- مذهبی، توسعه‌ی‌ خدمات بیمه‌ای، مالی و حمایتی، ساخت و تکمیل بیمارستان و افزایش دسترسی افراد مختلف جامعه و به ویژه هم‌وطنان ساکن مناطق محروم به خدمات بهداشتی و درمانی بخشی از حوزه‌های فعالیت بنیاد برکت است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است