منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۳
شناسه خبر: 212540
گروه :خبر
image340747
 

عضو کمیسیون و حقوقی قضایی مجلس خبر داد:

احداث گلخانه توسط مرعشی و فائزه هاشمی با تسهیلات۷۰ میلیاردی

عضو کمیسیون و حقوقی قضایی مجلس گفت : گلخانه هایی در نرماشیر بم با تسهیلاتی 70 میلیارد ریالی توسط مرعشی و فائزه هاشمی احداث شده اند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، موسی غضنفرآبادی عضو کمیسیون و حقوقی قضایی مجلس در رابطه با چگونگی تخصیص آب سد نسا به ارگ جدید بم ، گفت : درقانون اساسی بخشی از آب سد برای صنعت درزمینه تاسیسات درنظر گرفته شده است اما با توجه به اینکه خودرو سازی نیاز چندانی به آب دراجرای فعالیت های خود ندارد لذا این کار ریختن پول بیت المال به جیب سرمایه داران است.

نماینده مردم بم درمجلس شورای اسلامی عنوان کرد : ما نمی دانیم چقدر از آب سد نسا برای صنایع داخل ارگ بم اختصاص پیدا کرده است لذا بر اساس قانون ،ناگزیریم که بخشی از این آب را برای صنعت اختصاص بدهیم اما اینکه این نوع صنعت نیاز به این آب دارد یا نه ، برای ماهم شبهه شده و جای بحث و صحبت فراوان دارد.

اختصاص آب برای مجموعه صنعت براساس نیاز آن برآورد می شود

وی با اشاره به اینکه اختصاص آب برای مجموعه صنعت براساس نیاز آن برآورد می شود ،اذعان کرد: صنعتی چون فولاد و یا صنایعی مانند سنگ های معدنی ، برای شستشو و ایجاد فعل وانفعالاتی برای خالص کردن مواد معدنی به آب فراوان احتایج دارند و برایشان بسیار ضروری است.

غضنفر آبادی در ادامه افزود : در صنایع خودروسازی و یا شرکت های مستقر در ارگ جدید بم به آب چندانی احتیاج ندارد که بخواهد در این کارخانه ها مورد استفاده قراربگیرد.

اگر آب سد نسا برای آبیاری نخیلات ارگ جدید استفاده شود اجحاف در حق کشاورزان بومی است

نماینده مردم شهرستان بم درپایان خاطر نشان کرد : اگر آب این سد برای آبیاری نخیلات ارگ جدید بم مختص شده باشد بزرگترین اجحاف درحق کشاورزان بومی این شهرستان است زیرا تمام زمین های این خطه برای نخیلات و پرورش خرما قابل استفاده است و نمی توان برای آن ها تغییرکاربری ایجاد کرد.

گلخانه هایی که در نرماشیر بم با تسهیلاتی 70 میلیارد ریالی توسط مرعشی و فائزه هاشمی احداث شده اند

وی در خصوص گلخانه هایی که در نرماشیر بم توسط مرعشی و فائزه هاشمی احداث شده اند گفت: از اوایل سال 90 طرح ایجاد گلخانه به ما ارائه شد و ما د رجریان تمام فعالیت های این اشخاص در خصوص احداث آن بودیم .

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت: این افراد به ما مراجعه کرده و طرحی را ارائه دادند مبنی برایجاد گلخانه هایی در شهرستان نرماشیر که برای کاشت محصولات صیفی  بود و اینکه یک  خیریه هم زمین های مورد نیازشان را تامین کرده است و این در حالی بود که کارهای مقدماتی آن را انجام داده بودند.

خیریه ای که به بهانه سرمایه گذاری زمینهایی خود را برای ایجاد گلخانه به سرمایه گذاران داده است

غضنفر آبادی با اشاره به اینکه طرح گلخانه بسیار خوب بود اظهار کرد : ما قاطعانه  از آن حمایت کردیم زیرا ظرفیت بسیارخوبی را برای منطقه ایجاد می کرد لذا با استاندار وقت “نجار”صحبت کردیم رایزنی شد که مشکل آنها در ارائه تسهیلات حل شود لذا سرمایه ای حدود 70 میلیارد ریال به این گلخانه ها اختصاص پیدا کرد و به این سرمایه گذارن جهت اجرای آن پرداخت شد .

وی با بیان اینکه بعد از دریافت تسهیلات مرعشی و هاشمی دیگر به ما مراجعه ای نداشتند، افزود : درگذشته این افراد مرتب با ما در ارتباط بودند اما از آن زمان به بعد از روند کار و چگونگی اجرای آن بی اطلاع هستم و از زمانی که این دولت سر کار آمده این سرمایه گذاران به تنهایی فعالیت می کنند و احساس نیازی به ما ندارند .

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت