منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۹:۴۸
شناسه خبر: 267698
گروه :خبر
IMG-20160111-WA0032-300x225

فرماندار حاجی آباد با تاکید بر اینکه اتحادیه ها و شرکت های تعاونی روستایی بایدتقویت شوند،اظهار کرد:با احداث سد در روستای دراگاه و آوردن امکانات و ایجاد اشتغال در روستاها از مهاجرت روستاییان جلوگیری و زمینه معیشت روستاییان را فراهم کنیم.

به گزارش هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، اصغر جهانگیری، فرماندار حاجی آباد در جلسه  آبزی پروری شهرستان که با حضور  قاسمی رئیس ابزی پروری شیلات استان هرمزگان گفت: یکی از مواردی که در بحث اشتغال می شود روی ان کار کرد بحث ابزی پروری است که شهرستان حاجی آباد ظرفیت خیلی خوبی همچون قنات و چشمه ها و رودخانه های فصلی دارد و ما می توانیم جهت پرورش ابزیان  از ان استفاده کنیم .

وی تصریح کرد: در بحث اشتغال و کشاورزی ما یکی از قطب های کشاورزی استان هستیم و باید تلاش کنیم که اتحادیه ها و شرکت های تعاونی تقویت بشوند همچنین یکی از طرح ها و پروژه هایی که می شود انجام داد همین بحث ابزی پروری است که می شود .

جهانگیری افزود: با طرح های شرکت تعاونی با حداقل آورده  50 خانوار وام 4 برابر به وام  با ضمانت کارت یارانه ارائه می شود که انتظار داریم  در عملی شدن این طرح همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار حاجی آباد با بیان اینکه ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در زمینه های تولیدی به نظام و دولت کمک کنیم  و دستگاههای متولی هم که جهاد کشاورزی می باشد،اظهار کرد: رییس سازمان جهاد کشاورزی قول مساعد در زمینه پروش ابزی در روستای درآگاه داده اند  که یک سد در روستای دراگاه زده شود و با آوردن امکانات و ایجاد اشتغال در روستاها از مهاجرت روستاییان  جلوگیری  و زمینه معیشت روستاییان را فراهم کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه بحران آب بدلیل عدم آموزش به روستاییان و کشاورزان است ، تاکید کرد: باید برای هر کار و در هر حوزه ای که هست آموزش گذاشته شود و یک پروانه  یا مجوز باید صادر شود و در امر کشاورزی که خیلی مهم است و سرنوشت همه ماها و جوانان نسل اینده ما تاثیر دارد  متاسفانه کار نکردیم و امروز با بحران بی آبی مواجهه هستیم.

فرماندار تاکید کرد: باید تمام پروژه های  نیمه تمام تکمیل شود و یا اگر بخشی غیر فعال است راه اندازی بشود تا دوباره کار شان را شروع بکنند همچنین مناطقی که نیاز به واگذاری زمین و اجازه برداشت از رودخانه های فصلی  با مجوز ادارات مربوطه انجام شود.

وی ادامه داد: ما در شهرستان  ظرفیت های زیادی داریم و با برنامه ریزی دقیق و با کمک دوستان تا این کار در شهرستان اتقاق بیفتد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: رسانه ها باید در انعکاس اخبار و ظرفیت های شهرستان کوشا باشند و بتوانند با پوشش خوب اخبار و انعکاس ظرفیت های شهرستان در جذب سرمایه گذار به شهرستان کمک کنند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است