منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۵
شناسه خبر: 255705
گروه :خبر
hormoz

بانک سیتی گروپ پیش بینی کرده است در صورت کاهش نیافتن تولید نفت خام و با پر شدن تاسیسات ذخیره سازی نفت آمریکا، احتمال سقوط قیمت این ماده تا ٢٠ دلار برای هر بشکه وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بانک سیتی گروپ، ابر موسسه مالی و اعتباری آمریکایی در گزارش اخیر خود با تدوین سناریویی برای ۶ ماه نخست سال ٢٠١۶ میلادی آورده است: قیمت نفت در صورت تکمیل ظرفیت ذخیره سازهای باید تا اندازه ای سقوط کند که سبب توقف بخشی از تولید آن شود.

در این صورت، پیش بینی می شود قیمت نفت خام شاخص وست تکزاس اینترمدیت به عنوان شاخص قیمت نفت خام آمریکا از ٣٧ دلار کنونی تا ٢٠ دلار کاهش یابد و نفت خام شاخص برنت به عنوان شاخص جهانی نیز به حدود ٣٠ دلار برای هر بشکه برسد.
بلومبرگ در ترسیم وضع کنونی بازار جهانی نفت، از افزایش تولید نفت خام آمریکا و خودداری سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از کاهش تولید خود به عنوان دو علت اصلی اشباع عرضه نفت در بازار و کاهش قیمتها یاد کرده است.
این گزارش با اشاره به رسیدن قیمت نفت خام به پایین ترین سطح در ۶ سال اخیر، همچنین از پیش بینی سیتی گروپ درباره افزایش فشار بر بازار همزمان با خاتمه یافتن تحریمهای ضد ایرانی و ورود نفت خام ایران به بازار از سال آینده میلادی خبر داده است.
ادموند مورس، مدیرعامل این بانک آمریکایی گفت: بازار اشباع شده نفت اکنون با چشم انداز بازگشت سریع بشکه های نفت ایران و محدودیت ظرفیت ذخیره سازی در خشکی روبروست که در نیمه نخست، بازار را به چالش خواهد کشید.
وی گفت: به نظر می رسد ایران زودتر از زمان پیش بینی شده به بازار برگردد و تولید این عضو اوپک پیش از اوج گیری تقاضا برای زمستان وارد بازار شود.
در گزارش سیتی گروپ، میانگین قیمت نفت خام برنت برای سال ٢٠١۶، ۵١ دلار برای هر بشکه نفت خام و قیمت نفت خام دابلیو تی آی ۴٨ دلار برای هر بشکه پیش بینی شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است