منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 330885
گروه :خبر
809563

انگلیس بیشتر از آنکه پولی از اتحادیه اروپا دریافت کند، به بروکسل کمک مالی کرده است و این یکی از دلایل اصلی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می‌تواند منجر به اقدام مشابه دیگر کشورهای اروپای شرقی شود.

 تنها چهار روز دیگر تا همه پرسی مردم انگلیس در مورد ماندن یا خروج انگلیس در اتحادیه اروپا باقی مانده است؛ این انتخاب مردم انگلیس می‌تواند پیامدهای سیاسی، اقتصادی، دفاعی و دیپلماتیک برای این قاره در پی داشته باشد.

نخست وزیر لوکزامبورگ اعلام داشته است که احتمال وقوع دومینویی در اروپای شرقی بر اثر برگزیت کم است.

وی در ادامه اظهار داشت که برگزاری رفراندوم در مورد عضویت در اتحادیه اروپا یک اشتباه تاریخی از دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس است.

بعد از همه پرسی حتی اگر انگلیس تصمیم بگیرد که در اتحادیه باقی بماند، تفکرات منفی مردم انگلیس در مورد اتحادیه اروپا حل نشده باقی خواهد ماند و به یک مسئله برای همه تبدیل خواهد شد.

لهستان نیز همانند انگلیس در تنش با اتحادیه اروپا قرار دارد. از سال گذشته که انتخابات در این کشور انجام شد، دولت لهستان با قوانین اتحادیه اروپا به مشکل برخورده است؛ آزادی بیان، دموکراسی و مسائل مربوط به انرژی و محیط زیست از مباحث اختلافی لهستان با اتحادیه اروپا هستند.

لهستان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپای شرقی را در اختیار دارد، اما بیشترین کمک‌های زیرساختی را در اروپا دریافت کرده است.

انگلیس در جانب دیگر، بیشتر از آنکه پولی از اتحادیه اروپا دریافت کند، به بروکسل کمک مالی کرده است و این یکی از دلایل اصلی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است