منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۳
شناسه خبر: 218489
گروه :خبر
13940617000623_PhotoA
 

روند پاکسازی در زبدانی با کندی پیش می‌رود

احتمال وجود تونل‌های مخفی در زبدانی و نفوذ تروریست از مضایا +عکس

منابع مقاومت در شهر زبدانی می‌گویند احتمال این مسئله وجود دارد که تعدادی از عناصر تروریستی از طریق تونل‌های مخفی، از شهرک مضایا وارد زبدانی شده باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بعد از کشف و انهدام تونل انتقال تروریست‌ها که از منطقه «الدلاتی» در مرکز شهر الزبدانی تا دشت الزبدانی در جنوب شهر امتداد داشت، فرماندهان میدانی نیروهای مقاومت حزب الله از احتمال وجود تعداد دیگری تونل در مساحت یک تا دو کیلومتری محاصره شده مرکز شهر که آلوده به بمب است، خبر می‌دهند و عملیات پاکسازی را با کندی پیش می‌برند.

مقاومت هم تعداد نیروهای شناسایی در منطقه را برای ورود نیروهای متخصص خنثی‌کننده بمب افزایش داده  تا از تعداد تلفات جانی بکاهد.

احتمال نفوذ تروریست‌ها به زبدانی از طریق تونل

به گزارش فارس، نیروهای اطلاعات بعد از رصد و شناسایی، از احتمال نفوذ تعداد زیادی تروریست به مناطق آلوده شهر از طریق تونل‌های مخفی از شهرک مضایا به الزبدانی خبر می‌دهند.

در طول یک هفته گذشته بیشترین عملیات پاکسازی خانه‌به‌خانه و خنثی‌سازی بمب در مناطق جنوبی و شرق مناطق آلوده در شهر بود اما در طول دو روز گذشته عملیات پاکسازی وسعت پیدا کرده و از تمامی محورها پاکسازی در جریان است.

نیروهای حزب الله روز گذشته موفق شدند چند ساختمان در حد فاصل بین مسجد «الرحمه» و خیابان «البلدیه» واقع در شمال شرق شهر را از بمب‌های کار گذاشته شده پاکسازی و آن را خالی از عناصر تروریستی اعلام کنند. همچنین نیروهای حزب الله موفق شدند ساختمان بانک تجاری موجود در منطقه «المحطه» واقع در مرکز شهر را بطور کامل پاکسازی کنند.

پاکسازی ساختمان‌ها/ نیروها در حال بررسی احتمال وجود بمب در وسایل ساختمان

در حال حاضر عملیات مین‌روبی و پاکسازی خانه به خانه به سمت مناطق زیر ادامه دارد:

1. خیابان «حالیا»،خیابان اصلی «دمشق-الزبدانی» و خیابان «السکن» واقع در شمال منطقه آلوده در شرق منطقه «النابوع».

2. خیابان «عین الحمه» و خیابان «القاشقیش» واقع در غرب منطقه «الحکمه».

3. خیابان «جمال المرح»، خیابان «السیلان» و خیابان الدقاق» واقع در غرب مسجد آل البیت در شرق منطقه آلوده.

همزمان با عملیات پاکسازی مناطق آلوده شهر الزبدانی، جنگنده‌های ارتش سوریه و توپخانه حزب الله لبنان به شدت مواضع و تحرکات تروریست ها را در منطقه «مضایا» و شهرک «بقین» واقع در جنوب شهر الزبدانی را مورد هدف قرار داده‌اند و موفق شده‌اند در طول چند روز گذشته خسارت جانی و مادی زیادی به تروریست ها وارد کنند.

نیروهای حزب الله در شهر زبدانی

نیروهای حزب الله در شهر زبدانی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور