منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۸
شناسه خبر: 268192
گروه :خبر
hormoz

مدیرکل تألیف کتب درسی گفت: برنامه تغییر ساعات آموزشی کتاب‌های درسی به شورای عالی آموزش و پرورش پیشنهاد داده شده است تا ضمن بررسی تصویب شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، امان‌الله امانی درباره تغییر کتاب‌های درسی پایه دهم، گفت: در سال آینده وارد سال اول دوره متوسطه دوم می‌شویم و پایه دهم را خواهیم داشت.

وی افزود: در پایه دهم به دلیل رشته‌های آموزشی مختلف و با وجود شاخه‌ها و رشته‌های مختلف، کتاب‌های متعددی را نیز خواهیم داشت.

مدیرکل تألیف کتب درسی تصریح کرد: عنوان این کتاب‌ها هنوز مصوب نشده است اما دفتر تألیف، پیش‌تولیدها را آغاز کرده تا با تائید عناوین نهایی، تولید شود.

امانی خاطرنشان کرد: کمیته تألیف متشکل از صاحبنظران متخصص و معلمین تشکیل شده است و در ادامه نیز افراد دیگری نیز حضور خواهند داشت و در این کمیته از گروه‌های مختلف علمی دعوت می‌کنیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره انتقاد معلمان از ساعات کم درس زبان انگلیسی، گفت: ساعات آموزشی زبان در برنامه‌ای که اجرا می‌شود، کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

مدیرکل تألیف کتب درسی ادامه داد: در برنامه جدیدی که تهیه کرده‌ایم و در دست بررسی است، در صدد هستیم تا با افزایش ساعات آموزشی برخی از دروس، کمبود ساعت را جبران کنیم؛ اما هنوز برنامه جدید ساعت آموزشی مدارس تصویب نشده است.

امانی یادآور شد: برنامه جدید کل جدول دروس مدرسه‌ای از اول تا پایان متوسطه را دربر می‌گیرد که کتاب زبان انگلیسی نیز یکی از آنها است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است