منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲
شناسه خبر: 254472
گروه :خبر
13930625000652_PhotoA

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از احتمال افزایش هزینه سفر به عتبات در دوره‌های بعدی به دلیل افزایش نرخ ارز خبر داد و گفت: پیگیر از سرگیری اعزام‌ها به سامرا و سوریه هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محسن نظافتی درباره احتمال افزایش نرخ هزینه سفر به عتبات عالیات گفت: علی‌رغم اینکه نرخ دلار پس از ثبت‌نام‌های این دوره افزایش یافت ولی ما تمام زائران این دوره را با همان قیمت‌های قبلی به عتبات می‌بریم ولی امکان افزایش هزینه سفر برای دوره‌های بعدی وجود دارد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: اگر نرخ ارز برای دوره بعدی کاهش نیابد طبیعتاً هزینه‌های ارزی زوار با نرخ ارز روز محاسبه می‌شود. در دوره‌های قبل هزینه‌های ارزی با قیمت 3500 تومان محاسبه می‌شد ولی اکنون قیمت ارز به 3600 تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه 70 درصد هزینه‌های سفر به عتبات از طریق ارز تأمین می‌شود، گفت: قرار است شمسا ظرفیت سکونت و حمل‌ونقل زائران در عراق را بسنجد و اگر ظرفیت‌ها پاسخگو بود احتمال افزایش اعزام تا روزی 30 کاروان را نیز داریم.

نظافتی درباره اعزام زائران به سامرا خبر داد: هنوز مجوزی برای سفر به سامرا داده نشده است و باید از منابع قانونی مشخص ایرانی و عراقی در این‌باره استعلام بگیریم و هرزمان موافقت آنها را گرفتیم بلافاصله اعزام به سامرا را آغاز می‌کنیم.

مدیر کل عتبات سازمان حج درباره اعزام زائران به سوریه گفت: راه سوریه بسته نیست ولی اعزام زائران به آنجا انجام نمی‌شود و در حال پیگیری برای از سرگیری اعزام زوار به آنجا هستیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی