منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۸
شناسه خبر: 211660
گروه :خبر

رئیس سازمان حج و زیارت از احتمال از سرگیری سفر به سوریه تا ۳ ماه آینده خبر داد و گفت: کارگروهی مشترک برای بررسی امنیت و امکانات مورد نیاز زائران تشکیل شده است و تا ۳ ماه دیگر نظر خود را باید اعلام کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سعید اوحدی دستاوردهای سفر به سوریه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سفر به دعوت وزیر جهانگردی سوریه انجام شد و ملاقات‌های خوبی با وزیر جهانگردی سوریه، معاونان وی، نخست‌وزیر، رئیس شورای عالی امنیت ملی، رئیس اوقاف، رئیس اداره گذرنامه و مدیرعامل هواپیمایی این کشور داشتیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به انعقاد تفاهمنامه‌ای بین سازمان حج و زیارت و وزارت جهانگردی سوریه گفت: بر اساس این تفاهمنامه قرار شد کارگروه مشترکی با حضور سفیر ایران در سوریه، وزارت جهانگردی سوریه و نماینده سازمان حج و زیارت تشکیل شود و در کنار آسیب‌شناسی سفرهای گذشته امکانات مورد نیاز و تامین امنیت زائران را بررسی کنند و تا سه ماه دیگر پاسخ آن را اعلام کنند.

وی افزود: با توجه به پیروزی‌های اخیر ارتش و مردم سوریه در مقابل تروریست‌های تکفیری‌ احتمال از سرگیری سفر زائران به سوریه تا سه ماه آینده دور از انتظار نیست.

اوحدی ادامه داد: بعد از اعلام نظر کارشناسی کارگروه مشترک فرآیند قانونی از سرگیری سفر به سوریه توسط شورای عالی امنیت ملی و وزارت امور خارجه کشورمان باید طی شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه تصریح کرد: اولین جلسه این کارگروه در تهران قبل از موسم حج و دومین جلسه آن در سوریه بعد از موسم حج و نتیجه آن بعد از اربعین اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: مردم و دولت سوریه برای سفر زائران ایرانی بسیار مشتاق هستند و سران این کشور نیز قول تامین امنیت زائران را داده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است