منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۷
شناسه خبر: 283738
گروه :خبر
hormoz

این احتمال مطرح شده است که چین بخواهد زرادخانه ها و قوای نظامی هسته ای خود را در واکنش به تهدیداتی که از سوی برخی کشورها منطقه؛ شرق آسیا و این کشور را تهدید می کند به حالت آماده باش درآورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ برای اولین بار بعد از چندین دهه این احتمال مطرح شده است که چین بخواهد زرادخانه ها و قوای نظامی هسته ای خود را در واکنش به تهدیداتی که از سوی برخی کشورها منطقه؛ شرق آسیا و این کشور را تهدید می کند به حالت آماده باش درآورد.

به گزارش ایرنا، این مطلب را اتحادیه موسوم به «اتحادیه دانشمندان نگران» مطرح کرده است مبنی بر اینکه پکن برنامه گذشته هسته ای خود را تغییر می دهد.

در گزارشی که این اتحادیه منتشر کرده، آمده است: چین به تدریج به این نتیجه رسیده است که با توجه به مخاطرات موجود، وقت آماده باش این نیروها و همچنین تقویت توان بازدارندگی هسته ای فرا رسیده است.

گزارش اتحادیه تاکید می کند که آماده باش این بخش از توان نظامی هسته ای چین خیلی فراگیر نخواهد بود اما در نظر گرفتن همین اقدام از سوی پکن موضوعی بسیار نگران کننده است.

بررسی ها نشان می دهد که چین چندین دهه است که تسلیحات و تجهیزات هسته ای خود را به حالت آماده باش دائمی در نیاورده است.

این اصل که چین اولین کشوری نخواهد بود علیه یک کشور دیگر دست به تسلیحات هسته ای می زند، از اصول بلاتغییر و تعیین شده دولت پکن محسوب می شود.

برآوردها نشان می دهد که چین نزدیک به 250 اسلحه هسته ای دارد و آماده باش قوای هسته ای می تواند خطر بروز جنگ هسته ای را به دنبال داشته باشد.

چین بر خلاف قدرت های دیگر هسته ای همیشه توان هسته ای و آماده باش اتمی را در حداقل ممکن اعلام کرده و تسلیحاتی از این دست را در تونل های زیرزمینی نگهداری می کند.

اینکه تا چه اندازه می توان به این ادعای اتحادیه اطمینان داشت مشخص نیست ولی چین هرگز وارد مسابقات تسلیحاتی هسته ای نشده است.

با این حال چندی قبل با اوج گرفتن تنش ها میان چین و آمریکا در دریای جنوبی، گلوبال تایمز نشریه ارگانی دولت چین نوشت که پکن اگر لازم باشد برای رویارویی با آمریکا باید از قوای هسته ای خود نیز بهره بگیرد تا به این مناقشات خاتمه داده و از تمامیت ارضی خود دفاع کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است