منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۴۳
شناسه خبر: 313111
گروه :خبر
n00018415-b (1)

برگزاری اجلاس آسیا و اقیانوسیه وانتخاب شهرهای مشهد و لالجین همدان به عنوان شهرهای برتر صنایع دستی در تبریز می تواند زمینه ساز ارتقاء سطح آگاهی، همدلیو همکاری هنرمندان صنایع دستی برای استفاده بهتراز این فرصت ها باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ، فریده تطهیری مقدم هنرمند پیشکسوت سفال و سرامیک آذربایجان شرقی با اشاره بر اهمیت برگزاری اجلاس آسیا و اقیانوسیه در تبریز و نیز انتخاب شهرهای مشهد و لالجین همدان به عنوان شهرهای برتر صنایع دستی گفت: برگزاری این گونه گردهمایی ها بسیار حائز اهمیت است به این معنا که توجه کردن به صنایع دستی با انجام اقداماتی از این قبیل به نوعی اعتبار آفرینی در صنایع دستی منجر می شود.

 

وی افزود: اگر آنچه که در حوزه صنایع دستی تولید می شودکه بسیار ظریف و قابل تامل است مشخص سازد که صنایع دستی چیست و چه صنعت و تکنیکی در آن بکار رفته در رشد صنایع دستی موثر خواهد بود. به دلیل اینکه صنایع دستی در حجم بسیار انبوه و صنعتی قابل عرضه نبوده و کاربرد روزمره ندارد در نتیجه اعتبار بخشی در راستای توسعهآن بسیار مهم و تاثیر گذار است. همچنین باید تاکید داشت که با اعتبار بخشی به صنایع دستی به نوعی به هنرمند نیز اعتبار داده می شود.

این هنرمند پیشکسوت سفال و سرامیک آذربایجان شرقی با تاکید بر این مطلب که در کنار برگزاری اجلاس بین المللی وگردهمایی ها باید در جامعه هدف نیز ایجاد آمادگی کرد گفت: در برگزاری اجلاس های بین المللی ایجادآمادگی در هنرمندان برای اطلاع و آشنایی با فرصت ها و بهره گیری از آن ها بسیار حائز اهمیت است. چنانچه هنرمند بداند که گردهمایی هایی از این دست فرصتی برای آشنایی و ایجاد ارتباط با سایرکشورهاست و می تواند به رشد صنایع دستی منجر شود به طور حتم در این راستا پیگیرانه همکاری خواهد داشت.

وی ادامه داد: برگزاری اجلاس های بین المللی می تواند فرصتی برای ارتقا سطح آگاهی و شناخت نسبت به صنایع دستی باشد به همین منظور با آگاه سازی این قشر، کارآفرینان و هنرمندان می توانند از بستر آن فرصت بهره ببرند در این راستا باید راهی اندیشید تا فرصت های این چنینی سوزانده نشود و این امر با ایجاد آمادگی در هنرمندان برای بهره گیری بهتر از فرصت های ناب امکان پذیر است.

تطهیری مقدم یادآور شد: در راستایبرگزاری اجلاس آسیا و اقیانوسیه و نیز انتخاب شهرهای برتر صنایع دستی با پیش بینی ها و برنامه ریزی های کاربردی در این زمینه باید کاری کرد تا هنرمندان نیز اشتیاق برای مشارکت در این مناسبت ها را پیدا کنند تا به نوعی همدلی و هم افزایی میان هنرمندان ایجاد شود.

وی همچنین با اشاره بر لزوم همکاری هنرمندان در اینگونه برنامه ها  پیشنهاد کرد: باید در جریان این حرکت های عظیم کاری کرد که ذینفعان این جریان به نوعی هنرمندان و صنعتگران باشند تا به این شکل شاهد ارتقا روابط و فعال تر شدن هنرمندان در عرصه های هری بین المللی در حوزه صنایع دستی باشیم.

این هنرمند کشورمان افزود: در درجه نخست باید بسترها را شناخت، با ید برخوردهای ما بالغ بر بستر موجود باشد تا زمینه سازی فرهنگی برای بهره برداری بیشتر و سود افزون تر در صنایع دستی صورت گیرد.

وی در پایان اضافه کرد: با برنامه ریزی دقیق و حساب شده در راستای ایجاد تعامل و هماهنگی با جامعه هدف صنایع دستی یعنی هنرمندان بستر سازی مناسب برای رسیدن به اهداف عالی و رونق صنایع دستی در کشور صورت می گیرد.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است