منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
شناسه خبر: 308666
گروه :خبر
139411141807379057035904

مسئول بسیج سازندگی هرمزگان گفت: ۲ هزار طرح محرومیت زدایی با همکاری جهادگران بسیج سازندگی در زمینه ساخت خانه عالم، حوزه علیمه، آبرسانی روستایی و خانه بهداشت اجرا شده است و ساخت۱۲۰ باب مسجد،۳۷ خانه عالم،۵۲ طرح آبرسانی، هزار و ۸۰۰ سرویس بهداشتی و ۳ باب حوزه علمیه از جمله برنامه های محرومیت زدایی در سال ۹۴ بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بسیج سازندگی با تمام وجود از طرح‌های اقتصادی که موجب شکوفایی اقتصاد کشور و در راستای منویات رهبر معظم انقلاب است حمایت می‌کند امروز تحقق طرح اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است.

اقتصاد مقاومتی موضوعی نیست که در آن چیزی تولید کنیم و به فروش برسانیم بلکه آنچه از فرمایشات مقام معظم رهبری فهمیده می‌شود این است که ایران را از خارج جدا کنیم و با تداوم، توسعه، تولید، حمایت از محصولات داخلی، دولت را در پیش‌برد اهداف اقتصادی یاری کنیم.
غنی سازی اوقات فراغت با استفاده از نیرو و نشاط جوانان در سازندگی کشور، کمک به دولت و مردم در خدمت رسانی و محرومیت زدایی با اولویت روستاها و نقاط صعب العبور و مرزنشینان، کمک به شناسایی و ایجاد زمینه های اشتغال و رفع بیکاری و ریشه کنی بی سوادی، ارتقاء سطح آموزش بهداشت و سلامت و پیشگیری از اعتیاد در روستاها و نقاط محروم و همچنین عملیاتی کردن برنامه های اقتصاد مقاومتی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که سازمان بسیج سازندگی هرمزگان  در عرصه های مختلف وارد عمل شده از اهداف تشکیل این سازمان است.
بسیج سازندگی خدمات بسیار مهم و مؤثری در حوزه‌های اقتصادی به مردم ارائه کرده است که مستلزم اطلاع رسانی بیشتر است و در سال جاری 70 درصد تسهیلات به سازمان بسیج سازندگی هرمزگان واگذار شده است.
تسهیلات بسیج سازندگی در دو قالب صنایع تبدیلی و اقتصاد مقاومتی ارائه می‌شود که پرورش دام سبک و سنگین، پرورش کبک، بلدرچین، مرغ محلی، پرورش میگو، پرورش میپو، پرورش قارچ، اسانس گیری، خشک‌کردن و غیره از جمله این طرح‌ها است.
مردمی بودن و درون‌زایی و برون‌گرایی اقتصاد، دانش بنیان بودن و عدالت‌محور بودن اقتصاد از جمله رویکردهای اساسی اقتصاد مقاومتی است.
زنان روستایی درهرمزگان نیز باتوجه به نقش و مسوولیت هایی که در محیط مزرعه و منزل دارند عهده دار وظایف تولیدی و خدماتی مختلفی هستند که در رسیدن به توسعه روستایی و اقتصاد مقاومتی بسیار موثر می باشد اما توزیع نامتعارف بهره مندی این افراد از درآمد کافی، مسکن مناسب، اشتغال پایدار ومولد، ادامه تحصیل، بهداشت درخور و نظیر آن باعث شده بسیاری از آنان در فقر باشند.
زنان سهم عمده ای درفعالیت های اقتصاد مقاومتی و تولیدی کشورهای درحال توسعه دارند اما درعین حال دستمزد زنان برای کارهای مشابه بسیار کمتر از مردان است، به طوری که در بیشتر کشورهای درحال توسعه زنان 25 درصد بیشتر از مردان کار می کنند اما حقوق آنها به مراتب کمتر از مردان است.
در شهر امکان تولید وجود ندارد چنانچه اگر قرار باشد اقتصاد مقاومتی در شهر پیاده شود در زمینه صرفه جویی در مصرف انواع انرژی ها باعث تبلور می شود. اجرای خوب اقتصاد مقاومتی نیازمند اصلاح قوانین و تسهیلات بانکی مناسب در راستای فراهم کردن زمینه کار و سرمایه‌گذاری است. گروه جهادی برای خدمات رسانی در حوزه های مختلف در هرمزگان راه اندازی شده است.
زمینه احیای فرهنگ مسجد سازی در روستاها و مناطق محروم فراهم شود، زیرا احداث مساجد، کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و فساد را در پی دارد.
اردوهای جهادی نیز شامل گروه های دانشجویی، طلاب، مهندسین و پزشکان ؛ در این اردوها افراد به مناطق محروم اعزام شده کارهای فرهنگی و عمرانی انجام می دهند.
محمدرضا آران مسئول بسیج سازندگی هرمزگان گفت:تاکنون ۲ هزار طرح محرومیت زدایی با همکاری جهادگران بسیج سازندگی در زمینه ساخت خانه عالم، حوزه علیمه، آبرسانی روستایی و خانه بهداشت اجرا شده است و ساخت۱۲۰ باب مسجد،۳۷ خانه عالم،۵۲ طرح آبرسانی، هزار و ۸۰۰ سرویس بهداشتی و ۳ باب حوزه علمیه از جمله برنامه های محرومیت زدایی در سال ۹۴ بود.
وی افزود: بسیج سازندگی هزار و ۸۲۰ مورد کمک های اجتماعی به افراد بی سرپرست و بدسرپرست و ایتام و بیماران صعب العلاج در سال گذشته  ارائه داده است.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است