منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۹
شناسه خبر: 184446
گروه :خبر
139309031927053784153104
 

مسئول سازمان بسیج سازندگی هرمزگان در گفتگو با هرمز:

اجرای یک هزار طرح اقتصاد مقاومتی در سال جاری

مسئول بسیج سازندگی گفت: در سال جاری یک هزار طرح اقتصاد مقاومتی در هرمزگان اجرا می شود که 100 طرح آن مربوط به کارگاه های کوچک صنایع تبدیلی است.

سرهنگ شهرام اسکندری نسب، مسئول بسیج سازندگی هرمزگان در گفتگو با  هرمز گفت: مقام معظم رهبری در نامه‌ای که به رئیس جمهور وقت می‌نویسند می‌فرمایند که تشکیل بسیج سازندگی بنا به درخواست اینجانب و به منظور بهره‌گیری از نشاط جوانان در سازندگی کشور بوده است.

وی با بیان اینکه معظم‌ له در آن نامه به مسئولین وقت تاکید می‌کنند که باید بسیج سازندگی را کمک، حمایت و پشتیبانی کنید اظهار کرد: ایشان معتقد هستند که نشاط جوانی باید به عرصه پیشرفت و سازندگی کشور وارد بشود و این یکی از هدف سازمان و آرمان‌های این مجموعه طیبه است.

مسئول بسیج سازندگی هرمزگان استمرار ارزشهای بسیجی و جهادی و انتقال آن به میدان‌های کار و تلاش را از ویژگی های بسیج سازندگی دانست و افزود: در هر میدانی که تفکر بسیجی و جهادی بر آن وارد شده فتح الفتوح‌ها و فتح المبین‌ها رقم خورده است.

وی با بیان اینکه امروز سازندگی، پیشرفت، عمران و اقتصاد کشور اگر بخواهد در آن فتح الفتوح روی دهد نیازمند تفکر بسیجی و جهادی است گفت: بدون تفکر و میدان داری بسیجیان و جهادیان، امکان رسیدن به دستاوردهای بزرگ نیست بنابراین استمرار ارزش‌های بسیجی و جهادی در این میدان‌ها از جمله اهداف بسیج سازندگی را پایه‌گذاری کرده است.

اسکندری‌نسب اضافه کرد: ترویج و گسترش فرهنگ کار و تلاش در بین جوانان معتقد به انقلاب و نظام اسلامی یکی از موضوعات بسیار خوبی است که بتوانیم فرهنگ کار و تلاش را به عظمت انقلاب اسلامی و به تراز و جایگاه انقلاب اسلامی برسانیم و این نیازمند تفکر و رویکرد بسیجی است و بر این مبنا سازمان بسیج سازندگی و حرکت‌های جهادی شکل گرفته است.

وی تقویت و توسعه فرهنگ مسئولیت پذیری در میان آحاد جامعه به ویژه جوانان انقلابی را از برنامه‌های بسیج سازندگی دانست و افزود: البته جوانان عزیز ما از ابتدا پیروزی انقلاب اسلامی همیشه مسئولیت پذیر بودند؛ اگر مسئولیت پذیری جوانان رشید ایران نبود این میادینی که پشت سر گذاشتیم قطعا شاهد این موفقیت ها را نبودیم.

مسئول بسیج سازندگی هرمزگان با بیان اینکه هر چه این انقلاب اسلامی به پیش می‌رود نیازمند گسترش این فرهنگ مسئولیت پذیری با تفکر بسیجی و جهادی هستیم خاطرنشان کرد: سازمان بسیج سازندگی یکی از وظایف خودش را رشد و وگسترش این فرهنگ در جامعه اسلامی می‌داند.

وی با بیان اینکه تقویت روحیه خود اتکایی و خود باوری که امروز از نیازهای اساسی ما در عرصه اقتصادی و سازندگی در ابعاد مختلف است گفت: امروز اگر قله‌های رفیع استقلال اقتصادی را هدف‌گذاری کردیم  یقینا به برکت این روح بزرگ و ایمان فرزندان انقلابی، بسیجی و جهادی است و یکی از اهداف سازمان همین است که این روحیه خود اتکایی و خودباوری و رسیدن به ابعاد همه جانبه استقلال به ویژه استقلال اقتصادی رقم بخورد.

این سرهنگ پاسدار با بیان اینکه امروز خدمات‌رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار با روحیه بسیجی هدف سازمان است گفت: اگر همین عزیزان گروهان جهادی ما، فرصتی بشود زحماتی که برای این موضوع کشیدند را قدری گزارش کنند به عظمت این حرکت و پایه گذاری این حرکت پی‌ می‌بریم که چقدر در کاهش محرومیت، مناطق محروم این جماعت اثرگذار بودند.

وی با بیان اینکه عمق بخشی به ارزش‌های انقلاب اسلامی و رضایتمندی و در نهایت اثبات کارآمدی نظام سیاسی مبتنی بر همین تفکر و روحیه جهادی اهدافی بوده است گفت: این عمق بخشی، تبیین کننده افق‌هایی است که سازمان برای آن پایه گذاری شده است.

مسئول بسیج سازندگی هرمزگان با اشاره به آمار و گزارش عملکرد فرزندان انقلابی و جهادگران گفت: بعضی از این آمارها خیره‌کننده و غیرقابل تصور است اما به همت جوانان جهادگر این مهم عملی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، سال گذشته 350 طرح با اعتبار 80 میلیارد و 900 میلیون ریال در استان هرمزگان افتتاح که منجر به ایجاد یکهزار و 400 شغل شد.

این مقام مسئول افزود: احداث و تکمیل دو هزار و 133 پروژه محرومیت زدایی نظیر 49 مسجد، 54 سرویس بهداشتی و حمام برای خانواده های بی بضاعت، هشت خانه عالم، پنج کتابخانه، هشت غسالخانه، 2 پروژه آبرسانی و … از دیگر قعالیت های بسیج سازندگی استان در سال 93 است.

سرهنگ پاسدار اسکندری نسب، ساخت 50 خانه بهداشت با همکاری کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی را یکی دیگر از اقدامات سال گذشته این سازمان برشمرد و اضافه کرد: یک میلیارد و 500 میلیون ریال نیز کمک بلاعوض به 305 نفر از ایتام، بیماران صعب العلاج و زنان سرپرست خانوار پرداخت شد.

وی در ادامه از اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی سال جاری به استان هرمزگان خبر داد و گفت: اولویت اعطای تسهیلات به طرح های صنایع تبدیلی کوچک است.

به گفته اسکندری نسب؛ در سال جاری یک هزار طرح اقتصاد مقاومتی در هرمزگان اجرا می شود که 100 طرح آن مربوط به کارگاه های کوچک صنایع تبدیلی است.

وی، پرورش مرغ بومی و سایر ماکیان نظیر کبک و بلدرچین، پرورش شترمرغ، دام سبک و سنگین، آبزیان شامل ماهی و میگو، احداث حوزچه های پرورش ماهی، پرورش زنبور عسل، قارچ و تولید کود کمپوست را ازجمله طرح های اقتصاد مقاومتی ذکر کرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی هرمزگان افزود: بسته بندی مرکبات، خشک کردن میوه ها، پودر کردن میوه ها، اسانس گیری، تهیه رب، ترشی، مربا، شربت و … برخی از عناوین صنایع تبدیلی کوچک مد نظر در این طرح است.

وی، اجرای 800 پروژه محرومیت زدایی، طرح سوادآموزی ویژه 2 هزار نفر بیسواد در استان، اعطای جهیزیه به نوعروسان خانواده های نیازمند مناطق محروم و پیگیری احیاء 15 هزار هکتار زمین کشاورزی و واگذاری آن به جوانان جویای کار بومی را بخش دیگری از برنامه های امسال این سازمان برشمرد.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است