منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۴
شناسه خبر: 227971
گروه :خبر
IMG-20151011-WA0042

نمایش «اینجاهمه بایدببینند وبشنوند » به نویسندگی عذراکریمی وکارگردانی محمدسلیمی به روی صحنه رفت که با مسایل و مشکلاتی همراه بود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز ، محمد سلیمی کارگردانی نمایش « اینجاهمه بایدببینند وبشنوند» در حاشیه این نمایش در گفتگوی اختصاصی  با خبرنگارفرهنگ کده  با بیان اینکه این نمایش در فرهنگسرا شهید بهشتی میناب به روی صحنه رفت ولی بدقولی مسئولان شهرستان میناب و مدیرکل اداره ارشاد هرمزگان  و بی توجهی مسئولان به کارهای فرهنگی مشکلات زیادی را بر سر راه اجرای نمایش«اینجاهمه بایدببینند وبشنوند » بر هنرمندان این شهرستان ایجاد کرده است.

 

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فرهنگ کده مبنی بر اینکه برای حل مشکلات خود آیا به سراغ شواری شهر و مجموعه شهرداری  هم رفته اید گفت: مکاتباتی با این دوستان داشتیم اما در نهایت پس از کش و قوس های فراوان شورای شهر و مجموعه شهرداری میناب اعلام کرد می تواند در ساخت سالن پلاتو  کمکی به ما داشته باشد و این به این معنی است که باید قید کمک آنها را بزنیم.

 

 

سلیمی در ادامه بیان داشت:‌ گروه های نمایشی نیازمند حمایت های مالی هستند و این حمایت باید قبل از اجرای نمایش صورت پذیرد تا از این طریق بتوان نسبت به آماده سازی هرچه بهتر گروه جهت اجرا  اقدام کرد.

 

 

کارگردانی نمایش « اینجاهمه بایدببینند وبشنوند» ادامه داد:  نمایش«اینجاهمه بایدببینند وبشنوند » مخاطب زیادی داشت ولی به دلیل نبود سالن پلاتو  و عمل نکردن مسئولین شهرستانی میناب و اداره کل ارشادهرمزگان  به وعده های خود موجب شده است فقط 20 نفر را به روی سن ببرم وبقیه مخاطبان روی صندلی و پایین بنشنند و نتوانند نمایش را ببیند و استفاده کنند برخی از تماشگران با نارضایتی سالن را ترک کردند و  دچار مشکلات عدیده ای بر سر اجرای این نمایش شدیم.

 

 

وی مهمترین مشکل در تئاتر این شهرستان را نبود سالن پلاتو عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به سبک کارهای نمایشی چند سال اخیر و روی آوردن هنرمندان نمایش به کارهای کف، داشتن یک سالن پلاتو در این شهرستان ضروری است.

 

 

کارگردانی نمایش « اینجاهمه بایدببینند وبشنوند» تنها ماندن خود و دیگر هنرمندان این شهرستان را در اجرای نمایش را علامت سوال بزرگی دانست و گفت: نمی دانم چرا در این حرکت ارزشمند و فرهنگ ساز همه فقط حرف می زنند و به یاری ما نمی آیند.

 

 

سلیمی با بیان اینکه این نمایش با موضوع آثار و تبعات جنگ است ، تصریح کرد : این نمایش داستان زنی را روایت می کند که  همسرش به جبهه رفته و برنگشته است و  زن با افکار پریشان خود یاد و خاطرات دوران جنگ و باچگونگی زندگی خود درگیر است که لحظات قابل تاملی راخلق می کند.

 

 

کارگردانی نمایش « اینجاهمه بایدببینند وبشنوند» با اشاره با بازیگران در این نمایش افزود : سیده سمیراموسوی ؛علی کریمی؛ جواد ذاکری ؛به ایفای نقش در این نمایش می پردازند این نمایش کاری از گروه نمایش «آرموز » است.

 

وی هدف از این نمایش را  ارج نهادن به صبر و تحمل خانواده ایثارگران ؛ اشاعه موضوع دفاع مقدس درجامعه امروز و ادای دین عنوان کرد.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی