منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۳۹
شناسه خبر: 188955
گروه :خبر
IMG-20150524-WA0140-189x300

بازیگر و کارگردان شهرستان بندرلنگه گفت: به تازگی چند بومی از نویسندگان شهرستان و با هنرمندی دوستانم برای سال ۹۴ انتخاب کردیم و با احتمال اینکه نمایش چوب بی صدا رو دوباره بعد از ده دوازده سال به روی صحنه ببریم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمدآماده بازیگر و کارگردان شهرستان بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده گفت :عضو گروه پیشگامان لنگه کنگ هستم و از اینکه دوستان هم زبان و صادقی در کنار خودم دارم افتخار میکنم و بسیار خوشحالم که هر روز جوانان زیادی به این رسته هنری علاقمند میشوند.

 

وی گفت : به مدت سه سال است میخواستم رسما از آقای علی بحری(علی حمود) بخاطر همکاری صمیمانه با گروه های هنری بندرلنگه و کنگ و بخصوص گروه پیشگامان لنگه و کنگ تشکر کنم.

 

آماده بیان داشت : علی بحری یکی از هنرمندان محبوب بندرکنگ و با اداره کردن موزه مردمی بندرکنگ خیلی ها  را دلگرمی می دهد.

 

وی اضافه کرد : علی بحری به همراه اساتید و دوستان، آقایان وحید قاسمی نژاد و علی پرخو،همبستگی فوق العاده در بین ما هنرمندان فیلم و تئاتر پیشگامان بوجود آورده اند.

 

وی با بیان اینکه  دومین کار امسال  نمایش “یک تیکه سنگ” به نویسندگی آقای فریدون گیلان در دستور کار داریم خاطر نشان کرد : نظر من و همراهانم کار بومی از کنگ و لنگه است نه نمایش های خارجی که این نمایش ها فرهنگ ما رو نمایندگی نمی کنند.

 

 

آماده با بیان اینکه چرا ما باید اکثر کارهای اروپائیان رو اجرا کنیم تصریح کرد :  به خودمون ببالیم در حالی که ما رو از فرهنگ غنی خود و حتی نویسندگان ایرانی و بومی خود دور میسازد.

 

بازیگر و کارگردان شهرستان بندرلنگه گفت : کاش مسئولین تئاتر استان به کارهای بومی نگاهی بهتر داشته باشند تا فرهنگ و لهجه های مادری خود را به دست فراموشی نسپاریم.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی