منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۹
شناسه خبر: 182284
گروه :خبر

براساس اعلام رئیس کل بانک مرکزی نرخ‌های سود سپرده و تسهیلات که در جلسه هفته گذشته به تصویب رسید از ۱۵ اردیبهشت‌ماه در شبکه بانکی اجرایی خواهد شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شورای پول و اعتبار در جلسه سه شنبه شب هفته گذشته در مصوبه‌ای 11 ماده‌ای نرخ ‌های سود سپرده، تسهیلات، اوراق مشارکت و سایر موارد را تعیین کرد.

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد نرخ‌های جدید سود سپرده از 15 اردیبهشت ماه در شبکه بانکی اجرایی خواهد شد.

با مصوبه  شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده یک ساله (با دو درصد کاهش) 20 درصد، سود تسهیلات عقود مبادله‌ای (یک درصد کاهش) 21 درصد و نرخ سود مورد انتظار تسهیلات در قالب مشارکتی 24 درصد شد.

یکی از حلقه های مفقوده این مصوبات، عدم تعیین نرخ سود سپرده های کمتر از یک سال است که به گفته سید کمال سید علی مدیرعامل بانک ایران زمین باید در قالب بخشنامه‌ اجرایی تدوین و به بانک‌ها ابلاغ شود.

سید علی افزود: اگر بانک مرکزی می‌خواهد مجموعه سیاست‌های جدید پولی موفق و قابل اجرا باشد، باید همه مواردی که اجازه می‌دهد افراد مقررات را دور بزنند در بخشنامه دیده شود؛ باید نرخ سود سپرده‌های روزشمار، سپرده‌های قبلی، حساب جاری، سپرده‌های سه ماهه، شش ماهه و 9 ماهه مشخص شود.

به گزارش فارس، با مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده یکساله هم‌تراز با سود سپرده 9 ماهه شده و تفاوت این دو با سود سپرده 6 ماهه تنها 2 درصد است.

نرخ‌های سود سپرده براساس ابلاغیه بانک مرکزی در 29 آذر ماه به شرح زیر است:

نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری مدت دار 9 ماه تا یک سال 20 درصد
نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری مدت دار 6 ماه تا نه ماه 18 درصد
نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری مدت دار سه ماه تا شش ماه 14 درصد
نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی 10 درصد

بنابراین بازنگری در نرخ‌های سود سپرده کمتر از یک سال ضروری به نظر می‌رسد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است