منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
شناسه خبر: 329680
گروه :خبر
10517376134512013519510723522520911374525

پارسیان و بحث الحاق آن می تواند به یک مسئله امنیتی تبدیل شود مسئله ای که اگر دستگاه های امنیتی همچنان سکوت کنند ممکن است تقابل قومیتی ایجاد کند و شاهد بهره برداری شبکه های ضد انقلاب شویم که بابت آن باید هزینه ها پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ محسن باقری فعال دانشجویی در خصوص الحاق بخش هایی از پارسیان به فارس در یادداشتی نوشت: پارسیان و بحث الحاق آن می تواند به یک مسئله امنیتی تبدیل شود مسئله ای که اگر دستگاه های امنیتی همچنان سکوت کنند بابت آن باید هزینه ها پرداخت.

 
الحاق پنج روستای پارسیان به استان فارس بدون در نظر گرفتن واکنش مردم و نخبگان استان بعید است از زیر نظر کارشناسان امنیتی در رفته باشد.

 
مسئله ای که این روزها قبل از اینکه به عنوان یک مسئله ملی به آن نگاه شود شاهد بهره برداری های سیاسی از آن هم هستیم و خواهیم بود. مسئله ای که می رود تقابل قومیتی ایجاد کند و باید شاهد بهره برداری شبکه های ضد انقلاب هم شویم.بعید است کارشناسان امنیت ملی تبعات تصویب چنین مصوبه ای را در نظر گرفته نباشند.

 
استان هرمزگان با بافت جمعیتی مختلف و قومیت های متفاوت اگر سیاست های حاکم بدون در نظر گرفتن مصلحت ها حاکم شود نتایج نادرستی به بار خواهد آورد.

 

 

آیا کارشناسان امنیتی به مسئله تقابل و بهره برداری سیاسی در این مسئله توجه نکردند. الحاق پنج روستای پارسیان بدون در نظر گرفتن نظر مردم و نخبگان و نماینده های استان در واقع دهن کجی به استان هرمزگان است. این کمترین مسئله ای است که کارشناسان امنیتی باید راه حلی ارائه می دادند.

 
حال که شاهد نا آرامی هایی در گوشه کنار استان و اظهار نظرهای نخبگان استان هستیم بهتر می توان فهمید که این مسئله بیش از حد باید در شورای امنیت ملی چکش کاری می شد.

 
شاید گزاف نیست اگر بگوئیم زبان امروز بعضا اظهار نظرها زبان تهدید  و امری اشتباه است حال این بین اگر کوچکترین بی احترامی به طرف مقابل صورت گیرد قضیه به این سادگی تمام نخواهد داشت.
در یک سال اخیر کم مسئله بی احترامی به قومیت ها ایجاد نشده که برای ما تجربه گرانبهائی نباشد. از طرفی برخی قلابهایشان آماده است تا از آب گل آلود ماهی بگیرند.

 
مطمئنا جریانی از این بازی سود خواهد بود تا سوار بر موج مردم شود. این فرصتی که بدون در نظر گرفتن مصالح استان بوجود آمده چه به نتیجه برسد و چه نرسد جریانی از این فرصت استفاده خواهد کرد و کارنامه درخشانی برای خود خواهد ساخت و تا مدتی بر موج مردم سوار خواهد شد.

 
بهتر است تا دیر نشده یک بار دیگر این مسئله به صورت امنیتی بررسی شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان