منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰
شناسه خبر: 367118
گروه :خبر
%d8%ae%d9%86%d8%ac%db%8c-%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%b2%d8%ac%d9%85%d8%b9%d9%87

امام جمعه اهل سنت پارسیان با اشاره به اهمیت امربه معروف ونهی ازمنکر درجامعه گفت:امربه معروف ونهی ازمنکر درجامعه را سالم نگه می دارد وآن را بیمه می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت پارسیان درخطبه های نمازجمعه گفت:آنچه که امروز می تواند جامعه را به صلاح وپیشرفت برساند دو موضوع امربه معروف و نهی از منکر می باشد و جامعه ای که از این دو موضوع بیگانه باشد،قطعا به سمت وسوی منکرات پیش خواهد رفت.

خنجی اظهار کرد:خداوند برای نجات بشر وانسانیت مراحل هدایت قرار داده است که از جمله آن پیامبران وانبیای الهی وکتاب های هدایتگر می باشد،وموضوع امربه معروف ونهی از منکر آنقدر مهم وحیاتی بود که پیامبر(ص) امت خود را به این موضوع تشویق وترغیب می کردند.

امام جمعه اهل سنت پارسیان افزود:جامعه ای که دغدغه آرامش وآسایش،دینداری و مسائل معنوی نداشته باشد جامعه ای خالی وپوچ است ونمی تواند ادعای انسانیت کند وزمانی جامعه اسلامی می تواند اهمیت خود را داشته باشد که امربه معروف ونهی از منکر در آن ساری وجاری باشد،زیرا مسلمانان باید همدیگر را نصرت ویاری دهند.

وی امربه معروف ونهی از منکر را یکی از نشانه های محبت جامعه نسبت به یکدیگر دانست وخاطرنشان کرد:اگر درجامعه ای امر به معروف ونهی از منکر رواج داشته باشد افراد آن جامعه نسبت به یکدیگر بی تفاوت نیستند.

امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان افزود:وجود امربه معروف ونهی ازمنکرضروری است و تا زمانی که این دوامر درجامعه حاکم باشد جامعه رو به سلامت است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرپارسیان با هشدار به پدران ومادران گفت: مسئولیت ها سنگین است اگر خطایی در جامعه مشاهده شد با حفظ حرمت ها سعی در رفع آن نماییم،

وی با تذکر به برخی از نمازگزاران نمازجمعه اظهار کرد:روز جمعه روز جمع شدن برای نشان دادن تقوا وپرهیزگاری است وهمچنین نمایشی از جامعه اسلامی است و وقتی که ما دیر به سمت نماز جمعه حرکت کنیم چه انتظاری از فرزندان خود داشته باشیم که عامل به این نمایش اسلامی باشند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است