منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۱
شناسه خبر: 279130
گروه :خبر
IMG_0830
 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش:

اجرای طرح مصون‌سازی کودکان با محوریت مهارت نه گفتن در کیش

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش در حاشیه بازدید تعدادی از مهدهای کودک کیش از اجرای طرح مصو‌ن‌سازی کودکان با محوریت مهارت نه گفتن در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس محمدحسن جهان به همراه مسئول روابط عمومی این شورا با حضور در تعدادی از مهدهای کودک، با مسئولان مربیان و نونهالان این مراکز دیدار و گفتگو کردند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش در حاشیه این بازدید  اظهار داشت: آموزش مهارت‌‌‌های پیشگیری از اعتیاد باید از سنین پائین‌تر آغاز شود و افراد را باید در دوره‌های آموزش پذیری آموزش داد تا باور در آنها نهادینه شود و بتوانیم به پاسخ‌های مناسب دست یابیم.
جهان با تاکید بر ضرورت حساس‌سازی افراد جامعه نسبت به موضوع مبارزه با مواد مخدر گفت: پیشگیری از اعتیاد باید از مهدکودک‌ها آغاز شود.

وی اضافه کرد: ارائه آموزش‌های مهارت نه گفتن زمانی که از دوران مهد کودک آغاز شود سبب می‌شود که برخورد با اعتیاد سطحی نبوده و برنامه اجتماعی شدن به صورت عمقی اجرایی شود.

جهان تصریح کرد: برخی گمان کرده‌اند که ارائه آموزش‌های پیشگیرانه از دوران پایه تحصیلی سبب بد آموزی و انحرافات اخلاقی می‌شود در حالی که چنین نیست و اگر این آموزش‌ها نباشد، افراد بدآموز خواهند شد افکار نوجوانان از دست نظام آموزشی با فشارهای رسانه‌های بیرونی و ارتباطات جدید در حال خارج شدن است و در این راه نمی‌توان تنها به روش‌های قبلی بسنده کرد.

وی از اجرای طرح مصون‌سازی از اعتیاد در برخی از مهدکودک های کیش خبر داد و گفت: آموزش مهارت‌‌های پیشگیری از اعتیاد باید از سنین پائین‌تر آغاز شود و افراد را باید در دوره‌های آموزش‌پذیری آموزش داد تا باور در آنها نهادینه شود و بتوانیم به پاسخ‌های مناسب دست یابیم.
این طرح که هم اکنون نیز در حال اجراست در راستای آموزش و پیشگیری اولیه از اعتیاد با مهارت “نه گفتن ” انجام می‌شود.
در این طرح به کودکان در رده سنی مختلف به طور غیرمستقیم و در قالب نمایش، قصه، شعر متناسب با شرایط سنی‌شان، آموزش مهارت نه گفتن در برابر اعتیاد و سایر موارد که جزو ناهنجاری‌های اجتماعی است، داده می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با اشاره به این نکته که آموزش مهارت‌های زندگی و مخصوصا رفتار قاطع به کودکان می‌تواند از بسیاری از آسیب‌های آینده پیشگیری کند، خاطرنشان کرد: بسیاری از نوجوانان به این دلیل دچار آسیب‌هایی مثل اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و روان گردان‌ها می‌شوند که توانایی رفتار قاطع یا قدرت ” نه گفتن” را ندارند، زیرا از دوران کودکی این آموزش را فرا نگرفتند.

انتهای پیام/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است