منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
شناسه خبر: 268684
گروه :خبر
4009458_154

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از پیش بینی بیش ازدویست هزار کودک زیر پنج سال در طرح واکسن فلج اطفال در استان خبر داد.

یحیی میرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اجرای طرح  برای کودکان زیر پنج سال در استان هرمزگان گفت: این طرح در مرحله اول از 26 تا 29 دی و مرحله دوم 24 تا 27 بهمن امسال اجرا می شود.
وی افزود: هدف از واکسیناسیون ریشه کنی فلج اطفال یا بیماری فلیو است که به صورت خانه به خانه در استان برگزار می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: در حال حاضر بیماری فلج اطفال در کشور ریشه کن شده اما به دلیل همسایگی ایران با دو کشور افغانستان و پاکستان که موارد فلج اطفال در آنها وجود دارد و با توجه به تردد مهاجران خارجی و کارگران فصلی این کشورها به ایران، طرح واکسیناسیون فلج اطفال با جدیت در کشور اجرا می شود.
وی افزود: پیش بینی می شود بیش از دویست هزار کودک زیر پنج سال یعنی متولدین 26 دیماه 1389 به بعد باید این واکسن را دریافت می کنند.
میرزاده با بیان اینکه سه هزار پرسنل بهداشتی درمانی در اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال مشارکت دارند، تصریح کرد: شهروندانی که به هنگام مراجعه ماموران بهداشتی در منزل حضور ندارند، می توانند با همراه کودکان زیر پنج سال خود به مراکز بهداشتی منطقه سکونت خود مراجعه کنند.

 

میرزاده خاطر نشان کرد:در مراکز بهداشتی، خانه های بهداشت و پایگاه های بهداشت، اسکله های استان و فرودگاه ها واکسن فلج اطفال به کودکان خورانده می شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است