منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۱۳
شناسه خبر: 340174
گروه :خبر
635686863191604082

روستای کوه لهرو از توابع شهرستان بندرعباس است که مردم این روستا آب مصرفی خود را از چشمه ای در فاصله یک کیلومتری روستایشان با مشقت زیاد توسط چهارپا تامین می‌کردند که با حضور دانشجویان جهادگر پروژه آبرسانی به روستای کوه لهرو انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛روستای «کوه لهرو» از توابع بخش شمیل بندرعباس است که بیش از 150 نفر جمعیت دارد از این تعداد 14 دانش آموز در مدرسه ابتدایی مشغول تحصیل می باشند.

که تا قبل از آغاز عملیات محرومیت زدایی مردم روستا مجبور بودن برای تامین آب آشامیدنی خود مسیر یک کیلومتری را با چهارپا طی کنند.

این روستا در منطقه مرتفع و کوهستانی و صعب العبور کوه نیان واقع شده بود که کار خدمت رسانی را دشوار می کرد و مردم روستای کوه لهرو آب مصرفی خود را از چشمه ای در فاصله یک کیلومتری روستایشان تامین می‌کردند

گروه جهادی دانشجویی متشکل از 30 دانشجو مومن انقلابی در قالب گروه های جهادی در روستای کوه لهرو با حضور در منطقه اقدام به ساخت استخر در نزدیکی چشمه تامین کننده آب روستا کردند که  آب جمع شده در استخر را به وسیله لوله به مخزن آب 5000 لیتری در روستا منتقل کردند.

این  مخزن در نزدیکی مدرسه روستا جایگزاری شده است و از مخزن انشعاباتی به خانه‌های روستایی و اماکن عمومی همچون مدرسه و مسجد انجام شده است.

 

دانشجویان جهادگر  با حضور در روستا برنامه های مرمت و بهسازی مدرسه، توزیع اقلام فرهنگی و کمک آموزشی بین اهالی روستا به ویژه دانش آموزان، ویزیت رایگان و اعزام تیم پزشکی و دندان پزشکی و کلاس‌های کمک تحصیلی، احکام زنان و آموزش قرآن را اجرا نمودند.

همچنین  نبود مسجد در روستای کوه لهرو یکی دیگر از دغدغه های فرهنگی مردم این روستا است که انتظار می رود با تایید طرح توجیهی ساخت مسجد در این روستا و تامین بودجه محرومیت زدایی کار ساخت مسجد این روستا نیز توسط جهادگران آغازگردد.

شغل اکثر مردم روستا دامداری است و با وجود بیش از 1000 راس دام سبک، استقبال از عرصه های اقتصاد مقاومتی خصوصا عرصه پرورش دام در این روستا بسیار خوب و مطلوب بوده است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی