منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
شناسه خبر: 367353
گروه :خبر
dsc1569

فرماندار شهرستان ابوموسی با اشاره به تصویب سند توسعه شهرستان در سال ۱۳۸۷ توسط هیات وزیرانٍ، تنها راه پیشرفت و توسعه این شهرستان را اجرای دقیق مصوبات این سند عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین ،محمد سعیدی فرماندار شهرستان ابوموسی در هشتمین نشست شورای اداری شهرستان گفت: با گذشت چندین سال از تصویب سند توسعه ابوموسی، هنوز در راه اجرای دقیق مصوبات این سند موانع و مشکلاتی وجود دارد که مهمترین آن عدم التزام دستگاههای ملی به وظایف خود طبق این سند نسبت به ابوموسی می باشد.
سعیدی گفت: دستگاههای اجرایی باید نسبت به وظایف و تکالیف خود نسبت به ابوموسی طبق سند توسعه حساسیت داشته باشند و به تکالیف و وظایف خود عمل نمایند.
رئیس شورای اداری ابوموسی اظهار کرد: اجرای دقیق و تمام مصوبات سند توسعه ابوموسی مستلزم تخصیص ردیف بودجه اختصاصی در لایحه بودجه کل کشور و تعیین یک متولی ویژه در حوزه معاون رئیس جمهور یا وزیر به منظور اجرای آن می باشد.
وی افزود: طبق سند توسعه ابوموسی و با توجه به اعلام ابوموسی به عنوان منطقه گردشگری و تجاری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف است ضمن استقرار نماینده خود در شهرستان ابوموسی نسبت به ایجاد اسکله گردشگری اقدام نمایند اما متاسفانه تا کنون به وظیفه خود عمل نکرده است.
فرماندار ابوموسی با اشاره به سرمایه گذاری مناسب بخش خصوصی در حوزه آب، فاضلاب و برق شهرستان، خاطر نشان کرد: طبق سند توسعه ابوموسی بانکها موظف هستند که به سرمایه گذاران بخش خصوصی در ابوموسی تسهیلات ویژه اعطا نماید تا با سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال توسعه و پیشرفت شهرستان را سرعت بخشند.
نماینده عالی دولت در ابوموسی گفت: تا زمانی که ترابری مطمئن هوایی و دریایی در شهرستان ابوموسی برقرار نشود، توسعه در بخشهای دیگر اتفاق نخواهد افتاد و وزارت راه و شهرسازی طبق سند توسعه ابوموسی موظف است به وظایف خود در این حوزه عمل نماید.
وی افزود: به منظور ثبات جمعیت در شهرستان و ایجاد رفاه نسبی در بین خانواده ها، حوزه های بهداشت، درمان و آموزش شهرستان نیازمند توجه ویژه است که لازم است در این بخشها پیگیری ویژه انجام شود و دستگاههای مسئول به وظایف خود در این خصوص عمل نمایند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است