منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴
شناسه خبر: 335989
گروه :خبر
hormoz

دبیر شورای عالی امنیت ملی در جلسه غیرعلنی مجلس گفت: اجرای بدون نقض برجام با حفظ و تداوم سیاست‌های راهبردهای کشور بدون تاثیر پذیری از تلاش آمریکا برای گروگان گیری سیاست‌های انقلابی ایران در منطقه ادامه خواهد یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی شمخانی نماینده ولی فقیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان صبح امروز (سه‌شنبه) در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی آخرین تحولات سیاسی، دفاعی، امنیتی و همچنین ضرورت‌های تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را برای نمایندگان مجلس تشریح کرد.

شمخانی در ابتدای این جلسه با تبیین نقش تاثیرگذار مجلس شورای اسلامی در ارتقاء ساز و کارهای مبتنی بر تامین امنیت ملی بر ضرورت فعال سازی مجموعه ظرفیت‌های مجلس در این خصوص تاکید کرد.

وی با تشریح مولفه‌های اصلی تهدید در حوزه پیرامونی کشور و نقش نیروهای فرامنطقه‌ای در این زمینه عنوان کرد: ساماندهی حوزه های سیاسی و امنیتی منطقه‌ای از سوی جمهوری اسلامی، میزان اثرگذاری و بازیگری کشورها و عناصر بی ثبات کننده را به حداقل رسانده است.

شمخانی با ابراز نگرانی از توسعه عوامل بی نظمی و تضعیف شاخص‌های ثبات آفرین در منطقه افزود: افزایش توانمندی‌های سیاسی، اقتصادی و دفاعی و استحکام ساخت درونی قدرت و افزایش انسجام ملی، راهبرد اصلی جمهوری اسلامی ایران برای مدیریت تهدیدات فزاینده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت اجرای برجام به تلاش آمریکا برای حفظ ساختار تحریم‌ها و محدودسازی توانمندی‌های دفاعی و قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: مجموعه اقدامات لازم الاجرا از سوی دستگاه‌های مسئول بر اساس راهبردهای تعیین شده در نامه 29 مهر مقام معظم رهبری با جدیت پیگیری می‌شود.

شمخانی گفت: اجرای بدون نقض برجام با حفظ و تداوم سیاست‌های راهبردهای جمهوری اسلامی بدون تاثیرپذیری از تلاش آمریکا برای گروگان‌گیری سیاست‌های انقلابی ایران در منطقه ادامه خواهد یافت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به برگزاری 4 جلسه تخصصی کمیته نظارت بر برجام و بررسی دقیق روند اجرای برجام افزود: گشایش‌های ایجاد شده در حوزه‌های انرژی، حمل و نقل، بانک و بیمه و سرمایه گذاری و همچنین آسیب شناسی چالش‌های موجود در زمینه باقی ماندن برخی از تحریم‌ها و تاثیر‌گذاری تحریم‌های اولیه و عوامل غیربرجامی در این روند از محورهای فعالیت کمیته نظارت بر برجام بوده است.

وی با ارائه گزارشی از آخرین تحولات سیاسی،دفاعی و امنیتی در عراق، جریان تروریسم تکفیری را در سراشیبی سقوط قرار داده است، اظهار داشت: عملیات فلوجه که شرایط بسیار مناسبی از هماهنگی و توانمندی ارتش و نیروهای مردمی را به نمایش گذارد ضمن افزایش ابتکار عمل دولت عراق در عرصه نظامی هماهنگی‌های سیاسی در این کشور را نیز افزایش داد.

شمخانی با اشاره به پیچیدگی شرایط سیاسی و امنیتی در سوریه، هماهنگی‌های سیاسی و نظامی سه کشور ایران،روسیه و سوریه را مهمترین مولفه تاثیرگذار بر معادلات جاری بر این کشور عنوان کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تحولات یمن،بحرین و نقش مخرب برخی کشورهای منطقه در توسعه تنش در کشورهای ذکر شده را یادآور شد و گفت: موضع جمهوری اسلامی، محکومیت مداخله و استفاده از ابزارهای نظامی برای پیگیری اهداف سیاسی توسعه طلبانه علیه همسایگان بوده و پیگیری این روند از سوی دولت سعودی موجب افزایش بی ثباتی و خشونت در منطقه می‌شود.

شمخانی در ادامه این جلسه به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طیف‌های مختلف سیاسی در زمینه های اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و سیاسی پاسخ داد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی