منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۶:۵۷
شناسه خبر: 329893
گروه :خبر
IMG_9938
 

گلایه ها و انتقادهای استاندار هرمزگان از همسایه شمالی؛

هیچ روستایی از هرمزگان جدا نمی شود

استاندار هرمزگان با اشاره به حضور پرشور مردم در جلوگیری از الحاق روستاهای خود گفت:همانگونه که شما مردم حضور پیدا کردید،نشان داده اید که تمامیت خاک هرمزگان که جزیی از خاک قدیم ایران اسلامی است تجزیه ناپذیر است و همچون گذشته هرمزگان باقی خواهد ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ؛ جادری استاندار هرمزگان در جمع پرشور ۵ روستای غرب پارسیان گفت:به عنوان مجری قانون سیئه ای بالاتر از برهم زدن آرامش وعبادت مردم سراغ ندارم، یعنی اینکه حرکت مدیران شهرستان لامرد غیر اخلاقی و غیر منطقی بود، که انتظار می رفت آداب همسایگی را به جا آورند و در این ماه مبارک آرامش مردم را به هم نزنند.

 

جادری اظهار کرد:اگر کار قانونی ملاک باشد هیچگونه اختلافی پیش نخواهد آمد ولی ما متأسفیم از اینکه عده ای بدون رعایت قانون وحتی بدون توجه به احساسات مردم با احساسات آنها بازی کردند.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به حضور پرشور مردم در جلوگیری از الحاق روستاهای خود گفت:همانگونه که شما مردم حضور پیدا کردید،نشان داده اید که تمامیت خاک هرمزگان که جزیی از خاک قدیم ایران اسلامی است تجزیه ناپذیر است و همچون گذشته هرمزگان باقی خواهد ماند.

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان افزود: اگر الحاق ۵ روستای غرب پارسیان قانون باشد باید ابلاغ شود که نشده است .

 

وی اظهار کرد: مصوبه در سال ۹۲ صورت گرفته است که با حضور رئیس جمهور در هرمزگان مصوبه متوقف شد وهیچگونه دستور و ابلاغ جدیدی از طرف دولت، شورای عالی امنیت ملی و وزارت کشور به هردو استان فارس وهرمزگان داده نشده است

 

جادری استاندار هرمزگان افزود:من از اقدامات نسنجیده همسایگان تعجب می کنم که از قانون حرف می زنند ولی خود آنها خلاف قانون عمل می کنند.

 

وی با اشاره به جلسه مدیران ومسئولان دواستان هرمزگان وفارس در وزارت کشوردر سال ۹۳ گفت: مسئولان استان هرمزگان در آن جلسه اعلام کردند که این مصوبه بدون هرگونه کارشناسی وغیر قانونی است ونباید اجرا شود واین درحالی بود که مسئولان استان فارس نتوانستند یک دلیل بیاورند و در آن جلسه خلع سلاح شدند.

 

جادری استاندار هرمزگان با تأکید بر اینکه مصوبه الحاق ۵ روستای غرب پارسیان متوقف شده است تصریح کرد: وقتی که بیش از سه سال از یک مصوبه بگذرد عملا آن مصوبه اهمیت وجایگاه خود را از دست می دهد.

 

وی بیان کرد: اگر قرار بود این مصوبه اجرا شود به عنوان نماینده دولت در هرمزگان باید در جریان این مصوبه قرار می گرفتم که از سوی هیچ نهادی هیچ ابلاغیه ودستوری ارسال نشده است.

 

استاندار هرمزگان با انتقاد شدید از معاون سیاسی استانداری فارس گفت: معاون سیاسی استانداری فارس بعد از سه سال نامه ای راکه معلوم نیست ازکجاست را آورده است وفرماندار لامرد نیز بدون هماهنگی واطلاع وبدون رعایت موازین اخلاقی وارد منطقه شده است.

 

جادری باطرح پرسشی خطاب به فرماندار شهرستان لامرد گفت: آقای فرماندار بی تدبیر،اگر شبی که شما به صورت مخفیانه واردمنطقه شدید اتفاقی می افتاد چه کسی پاسخگو بود؟

 

استاندار هرمزگان همچنین گفت: از استاندار فارس بعید است که این حرکات غیر قانونی وغیر منطقی به دستور معاون سیاسی شما انجام شده است.

 

وی با دعوت به اینکه مردم آرامش خود را حفظ کنند گفت: از امروز تجمعات، تظاهرات وسخنرانی ها را کنار بگذارید که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

 

جادری ادامه داد: انتظار داریم که مدیران استان فارس به قانون تمکین کنند، قانون برای اجرا ابلاغیه دارد که برای استان هرمزگان هیچ گونه ابلاغیه ای ارسال نشده است وما از روی میل و هوس فرماندار لامرد ومعاون سیاسی استاندار فارس که نمی توانیم ۵ روستا را ببخشیم.

 

استاندار فارس خاطرنشان کرد: اگر استان فارس عاشق خلیج فارس است، جزیره ابوموسی را تقدیم فارس می کنیم، واگرلامرد می خواهد که ملحق شود باید زیرنظر هرمزگان اداره شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی