منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۷
شناسه خبر: 186246
گروه :خبر

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: خط قرمز ما در مذاکرات هسته ای لغو یکباره تحریمها در روز اول توافق است و طرح مباحث مضحکی مثل اجازه بازرسی از مراکز نظامی اصلا ربطی به مباحث هسته ای نداشته و با هدف انحراف در مذاکرات مطرح می شود.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران در مباحث هسته ای پس از دیدار با آمانو دبیرکل آزانس بین المللی انرژی اتمی اظهارات وی در خصوص بازرسی از مراکز نظامی ایران را در چارجوب پروتکل الحاقی دانسته است.

اظهارات عراقچی با واکنش های بی پرده نمایندگان مجلس مواجه شده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: اظهارات دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اجازه دسترسی بازرسان به مراکز نظامی ایران غیر قانونی است.

وی افزود: اولا که پروتکل الحاقی اجازه دسترسی به مراکز نظامی را به بازرسان نخواهد داد و ثانیا هنوز پروتکل الحاقی در مجلس به تصویب نرسیده است که بخواهد اجرا شود.

حقیقت پور تصریح کرد: هیچ اظهار نظر یا توافقی در خصوص دسترسی بازرس به مراکز نظامی ایران قابلیت اجرایی ندارد و مطرح کردن چنین مواردی تنها به انحراف کشیدن مذاکرات است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطر نشان کرد: آنچه ما در مذاکرات به عنوان خط قرمز داریم و رئیس جمهور هم به آن تأکید کرده لغو یکباره همه تحریم ها در روز اول مذاکرات است والا بازرسی نظامی از مراکز هسته ای نه تنها نکته انحرافی است که اصلا ربطی به مذاکرات هسته ای ندارد.

وی افزود: آرزوی اطلاع از آنچه که در مراکز نظامی ایران وجود دارد و توانمندی های ما آرزویی است که دشمنان ملت ایران به گور خواهند برد.

بازرسی از مراکز نظامی در پروتکل الحاقی نیست

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: پروتکل الحاقی با اینکه دست بازرسان را بیش از اندازه باز خواهد گذاشت اما باز هم اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نمی دهد.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود که توافق احتمالی میان ایران و گروه 1+5 این حق را به کارشناسان آژانس می دهد که خواستار دسترسی به سایت‌های نظامی ایران شوند.

عراقچی هم بعد از دیدار با آمانو اظهارات وی را در چارچوب پروتکل ارزیابی کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است