منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۹
شناسه خبر: 266625
گروه :خبر
13940619000215_PhotoA

امام جمعه تهران با تاکید بر اینکه اجازه اجتهاد به جای آزمون علمی در قانون هیچ جایگاهی ندارد، گفت: تاکنون شورای نگهبان امتحان خوبی در برابر فشارها پس داده است.

بهه گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌ الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران با اشاره و تاکید بر جایگاه مهم و خطیر شورای نگهبان در رمان انتخابات، اظهار داشت: مسائل مربوط به فشار بر شورای نگهبان و تلاش بر تضعیف آن، حرف‌های جدیدی نیست و از ابتدای انقلاب کسانی که با اسلامیت جمهوری اسلامی ایران موافق نبودند با مرزهایی که تعیین کننده اسلامیت است معمولا مقابله کردند؛ این نیز یکی از این حرف‌ها است.

وی افزود: شورای نگهبان از نظر قانون اساسی از جایگاه بلندی برخوردار است و تا به امروز هم امتحان خوبی داده و در برابر همه فشارها ایستاده است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه نظارت و بررسی صحیح را وظیفه اصلی شورای نگهبان خواند و تصریح کرد: نظارت استصوابی و ایستادگی در مقابل فشارها هم وظیفه قانونی شورای نگهبان و هم حقوق مردم است؛ اینکه عده‌ای با اعمال فشار، حرف‌هایی علیه شورای نگهبان می‌زنند فقط تبلیغات بوده و مسئله خاصی نیست.

صدیقی درباره اینکه عده‌ای بحث اجازه اجتهاد از مراجع بجای آزمون علمی را مطرح کردند،‌ گفت: از نظر قانون،‌ نظر شورای نگهبان ملاک است و صلاحیت اظهار نظر را آنها دارند. تشخیص این مطالب با شورای نگهبان بوده و در قانون اجازه مرجع،‌ به جای آزمون علمی بی مورد بوده و هیچ جایگاهی ندارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است