منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۳۷
شناسه خبر: 191361
گروه :خبر
قاعدی (1)

امام جمعه شهرستان بستک گفت : اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی از اولین اصول خط امام (ره)، بود و امام راحل اسلام ناب را در مقابل اسلام آمریکایی قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،حجت الاسلام و المسلیمن قائدی امام جمعه شهرستان بستک در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده گفت: امروز اسلامی مورد پذیرش است که متکی به کتاب و سنت که با فکر روشن و آشنایی با زمان و مکان و تکمیل شده باشد مورد قبول است.
حجت الاسلام و المسلیمن قائدی اعتماد به صدق وعده الهی و بی اعتمادی به قدرت های مادی و مستکبر را دومین اصول مکتب امام (ره) خواند و افزود: اتکا به پروردگار موجب می شد امام (ره) در مواضع انقلابی خود صریح باشد، آنچه مورد اعتقاد او بود صریح اعلام می کرد با اینکه می دانست دشمنان بدشان می آید ولی به قدرت الهی اعتقاد داشت.

 

وی اعتماد به اراده مردم و نیروی مردم و اعتماد آن ها در زمینه های مختلف و مخالفت با تمرکزهای دولتی از سومین اصول خط امام (ره) بود اشاره کرد و افزود: : امام (ره) از ابتدا اعتقاد به ارتش داشت و مانع انحلال ارتش شد، اما با این وجود سپاه و بعد بسیج را به وجود آورد و حرکت نظامی را در جریان مردمی قرار دادمسئله انتخابات و تکیه کشور و تشکیلات سیاسی بر آرای مردم نیز با چنین تفکری بود.

 

امام جمعه شهرستان بستک حمایت جدی از محرومان و مخالفت با اشرافی‌گری را چهارمین اصول مکتب امام (ره) خواند و اظهار کرد : امام طرفدار جدی حمایت از محرومان و مستضعفان بود و نابرابری اقتصادی و اشرافی گری را با شدت و تلخی رد می کرد .
وی اضافه کرد:  امام (ره) برلزوم ریشه کن کردن فقر و محرومیت زدایی تاکید می کرد و از طرف دیگر به مسئولان در خصوص خوی کاخ نشینی و اشرافی گری وتجمل گرایی هشدار می داد.
حجت الاسلام و المسلیمن قائدی ، حمایت از مظلومان جهان و مخالفت صریح و بی‌ملاحظه با قلدران بین‌المللی یکی دیگر از اصول مبانی مکتب فکری امام (ره) بود اشاره کرد و خاطرنشان کرد :در بعد خارجی ، امام (ره) در جبهه مخالف قلدران بین المللی و مستکبران بود و در حمایت از مظلومان هیچ ملاحظه ای نمی کرد .

امام جمعه شهرستان بستک با بیان اینکه حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه امام (ره) با مستکبرین سرآشتی نداشت ، کلمه شیطان بزرگ برای آمریکا را یک واژه تازه و عجیب از طرف امام (ره) خواند و تصریح کرد: امتداد معرفتی و عملیِ تعبیر شیطان بزرگ بسیار زیاد است زیرا وقتی به کسی لقب شیطان داده می شود ، رفتار و برخورد و احساسات باید در چارچوب شیطان صفتی او باشد.
وی تأکید بر استقلال و نفی سلطه‌پذیری ششمین اصل از مکتب امام(ره) بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کرد و گفت : استقلال یعنی آزادی در مقیاس یک کشور اینکه بعضی در زبان و شعار به دنبال آزادی های فردی باشند اما علیه استقلال کشور حرف بزنند و این یک تناقض است.

حجت الاسلام و المسلیمن قائدی بیان داشت تاکید بر وحدت ملی از آخرین اصل از اصول روشن مکتب امام خمینی بود که رهبر انقلاب اسلامی بر آن تأکید می کرد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است