منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 177288
گروه :خبر
451768_331

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات گفت شبه نظامیان حوثی پیرو کشورهای خارجی است و هوادار یمن نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا وزیر خارجه امارات گفت: عملیات طوفان قاطعیت ( نام عملیات نظامی ائتلاف سعودی در یمن) به دلیل کودتای حوثی ها علیه مشروعیت و دولت قانونی یمن انجام شد.

وی مدعی شد ایران برای صادر کردن انقلابش تلاش می کند.
عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات گفت شبه نظامیان حوثی پیرو کشورهای خارجی است و هوادار یمن نیست.

وزیر خارجه امارات این سخنان را در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن در ابوظبی مطرح کرد.

منصورهادی هم اکنون به همراه شماری از وزیرانش در ریاض به سر می برد.

اتهام زنی وزیر خارجه امارات: ایران به دنبال صادر کردن انقلاب است

وزیر خارجه امارات مدعی دخالت های ایران در یمن شد و ادعا کرد: دخالت های ایران محدود به یمن نیست. ایران سیاست های آگاهانه را از سال ها قبل برای صادر کردن انقلاب در پیش گرفته است.

او گفت: از ایران می خواهیم پشتیبانی از حوثی ها را متوقف و با کشورهای منطقه به عنوان یک شریک همکاری کند.

وزیر خارجه امارات ادامه داد: دخالت در یمن برای حمایت از مشروعیت دولت یمن، اضطراری بود. این عملیات تا زمانی که یمن به ساحل امن برسد ادامه می یابد.

ریاض یاسین وزیر خارجه دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن هم گفت: هدف اساسی عملیات نظامی در یمن، دست یابی به راه حل سیاسی برای نجات یمن و یمنی هاست.

وی افزود: دولت امارات مصونیت احمد پسر علی عبدالله صالح (رئیس جمهور سابق یمن) را لغو کرده است.

ریاض یاسین مدعی شد: ایران از مدت ها قبل تلاش کرد خود را بر یمن تحمیل کند. ایران قبل از این به یمن اسلحه می فرستاد. بسیاری از حوثی ها توسط سپاه پاسداران آموزش داده شدند. تعدادی از اعضای سپاه پاسداران هم اکنون در یمن حضور دارند.

ایران بارها هر گونه دخالت در امور داخلی یمن را رد کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان