منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۷
شناسه خبر: 260670
گروه :خبر
800

امام جمعه موقت اهل سنت بندر سیریک تصریح نمود: اتکا به محوریت رهبری بر اساس رهنمودها و تدابیر ایشان یکی از رمز های اصلی وحدت و انسجام نظام مقدس را مبتنی بر همین اصل برشمرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،بمناسبت هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر(ص) و میلاد حضرت امام جعفر صادق (ع) همایش علمای شیعه و اهل تسنن با حضور یکصد نفر از علمای شیعه و سنی و جمعی از مسئولین و مردم در مسجد جامع شهر گروگ برگزار شد.

شیخ محمد اسماعیلی، امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک گفت: قرآن با بیان رهنمودهای روشن همه انسان ها را به محور توحید سفارش کرده و تفرقه و چند دستگی را عامل دوری از راه مستقیم دین اسلام دانسته است.
اسماعیلی افزود: آنچه امروز به عزت و شوکت مسلمانان برای زیستن بر اساس ارزش های والای دین خدا و پایبندی به اصول و پایه های دین محکم و استوار می کند پرهیز از موج تفرقه گرایی و عمل به قرآن و رهنمودهای پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) است.
امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک ابراز داشت: در شناخت مسائل دینی و اجنماعی باید از لایه های سطحی عبور و به لایه های و سطوح زیرین دست پیدا کرد و تاکید بر قشر و پوسته موضاعات دینی و اجتماعی راهکارهای مناسبی برای شناخت و فهم مناسب نیست .
اسماعیلی بیان کرد: لوازم مهم و مناسب تقویت معرفت دینی و سیاسی تدبر و انس با قرآن و توجه به زندگی و رفتار پیامبر اکرم (ص) و ژرف اندیشی در تاریخ گذشته ایران و جهان باید مطالعه و عمل شود.
وی اظهار داشت: صبر عامل رسیدن به مقام های والا ، رسیدن به نعمت های هم نشینی با پیامبران ، آسان شدن مشکلات و رسیدن به آرزوهاست.
امام جمعه موقت اهل سنت بندر سیریک تصریح نمود: اتکا به محوریت رهبری بر اساس رهنمودها و تدابیر ایشان و رعایت مرزهای قانونی و اخلاقی می‌تواند از تبدیل اختلاف سلایق و تنوع دیدگاه‌ها به اختلاف و تفرقه پیشگیری کند و یکی از رمز های اصلی وحدت و انسجام نظام مقدس را مبتنی بر همین اصل برشمرد.
اسماعیلی اضافه کرد: صلح طلبی در اندیشه اسلامی به معنای کنار گذاشتن ارزش ها نیست بلکه ملاک اصلی در هر گونه صلح باید مبانی دین باشد اسلام به همان اندازه که جامعه و حکومت اسلامی را به صلح دعوت نموده به همان اندازه جامعه و حکومت را تاکید دارد که نباید کمترین سوء استفاده کتابی و غیر کتابی واقع شود.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است