منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۰
شناسه خبر: 195842
گروه :خبر
image288096

اتحادیه اروپا که در چند سال اخیر گزارشهایی درباره وضعیت حقوق بشر در جهان منتشر کرده، امروز دوشنبه گزارش سالیانه خود درباره حقوق بشر در سال ۲۰۱۴ را منتشر کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل ازراه دانا، اتحادیه اروپا طبق سنت هر ساله خود گزارش سالیانه‌‌‌ای درباره وضعیت حقوق بشر منتشر کرد.

شورای اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای از انتشار «گزارش سالیانه اتحادیه اروپا درباره حقوق بشر و دموکراسی در جهان در سال 2014» خبر داد.

در این بیانیه یک صفحه‌ای درباره گزارش سالیانه سال 2014 که هنوز متن کامل آن در رسانه‌ها منتشر نشده است، آمده است: «شورای اتحادیه اروپا گزارش سالیانه اتحادیه اروپا درباره حقوق بشر و دموکراسی در جهان در سال 2014 را منتشر کرده است. این گزارش نمایانگر تلاشهای پیگیرانه اتحادیه اروپا و 139 هیات نمایندگی آن در جهان است».

در بخش دیگری از بیانیه شورا تاکید شد: «اتحادیه اروپا ضمن محکوم کردن محدودیتها برای حقوق بشر و دموکراسی در جهان، بار دیگر بر تعهد خود برای حمایت از حامیان حقوق بشر تاکید می‌کند».

موضعگیری اتحادیه اروپا درباره وضعیت حقوق بشر امری است که قبلا هم سابقه داشته است. این نهاد اروپایی پیشتر بارها ادعاهای بی اساس و در مواقعی مداخله‌جویانه‌ای علیه ایران داشته و حتی به بهانه‌های حقوق بشری تحریم‌هایی ضد تهران اعمال کرده است.

در بخش ایران این گزارش ۳۸۴ صفحه‌ای، در ادامه مواضع غربی‌ها علیه تهران، درباره وضعیت حقوق بشر در ایران ادعا شده است: «علی رغم نشانه‌های امیدوارکننده پس از انتخاب رئیس‌جمهور روحانی در سال ۲۰۱۳، هیچ پیشرفتی در سال ۲۰۱۴ درباره حقوق بشر صورت نگرفت».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است