منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۷
شناسه خبر: 220240
گروه :خبر
13920513000650_PhotoA

عضو هیأت رئیسه مجلس از ابلاغ مصوبه شورای امنیت کشور و تأیید این مصوبه توسط دستگاه قضایی برای فروش بناهای فاقد مجوز پدیده شاندیز خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از جلسه 4.5 ساعته شش نفر از نمایندگان مجلس با استاندار خراسان رضوی دربار پدیده شاندیز و مؤسسه مالی و اعتباری میزان خبر داد.

وی در توضیح این جلسه اظهار داشت: با درخواست اینجانب و برخی دیگر از نمایندگان این جلسه برگزار شد و استاندار و معاون سیاسی امنیتی وی توضیح مفصلی از اقدامات انجام شده در مورد شرکت پدیده و میزان به نمایندگان ارائه دادند.

دهقان تصریح کرد: با پیگیری‌های استانداری و نمایندگان مجلس اکنون مصوبه شورای امنیت کشور ابلاغ شده است و با توجه به تأیید این مصوبه توسط دستگاه قضایی، مجوزات لازم به بناهای فاقد مجوز پدیده داده خواهد شد و امکان فروش بخشی از بناها توسط مدیران شرکت مذکور فراهم خواهد شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه به بناهای فاقد پروانه و فاقد مجوز، تغییر کاربری مجوز داده می‌شود، امکان قیمت‌گذاری اموال پدیده فراهم شده و سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند با اطمینان خاطر در این شر کت سرمایه‌گذاری نمایند.

دهقان تأکید کرد: مصوبه ابلاغ شده به تأیید مدیران پدیده رسیده و همراه با صورتجلسه امضا و به آنها ابلاغ شده است.

نماینده طرقبه و چناران در مجلس بر همین اساس متذکر شد: برداشت من از برگزاری و حضور در تقریباً 20 جلسه طولانی در مورد پدیده این است که مسئولان تلاش خود را برای جلوگیری از فروپاشی شرکت پدیده و هدایت آن به سمت مجوزهای قانونی و ادامه پروژه به صورت منضبط و همراه با پایبندی به قانون را به عمل آوردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: البته چون این مسئله مقداری پیچیدگی داشت مسئولین کشوری و استانی اختلافاتی در مورد چگونگی مواجهه با موضوع داشتند که در نهایت این مصوبه حاصل وقت‌گذاری زیاد مسئولان و تصمیم منسجم مسئولین ذی‌ربط در سه قوه است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است