منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۸
شناسه خبر: 176552
گروه :خبر
ریاضی معاون فرماندار

معاون سیاسی فرمانداری میناب گفت: ابرقدرت های دنیا نمی توانند با ایران مثل کشورهای ضعیف برخورد کنند یقیین داشته باشید که آنها مجبورند به توافقات خود پای بند باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، محمد ریاضی، معاون سیاسی فرمانداری شهرستان میناب با اشاره به عملکرد خوب تیم مذاکره کننده ومخصوصا وزیر امور خارجه ایران دکتر ظریف و با بیان اینکه این توافقات نهایی نشده گفت: مذاکرات هسته ای که امضاء پیش نویس آن بعد از نه روز مذاکره فشرده به نتایج تقریبا قابل قبولی رسیده است،ولی توافق نهایی را باید در آینده نظاره گر باشیم.

وی ادامه داد: اگر این توافقات به نتیجه قطعی برسد تاثیرات بسیاری بر وضعیت اقتصادی مردم خواهد داشت.

ریاضی با بیان اینکه از همان ابتدا کشور ایران بصورت شفاف استفاده صلح آمیز را از بحث هسته ای مد نظر داشت و صحبت های وزرای امور خارجه آمریکا و انگلیس را در خصوص ساخت سلاح های هسته ای توسط ایران را پوچ دانست واظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری، ریاست جمهور و وزارت خارجه نیز اعلام داشتند هدف ما فقط استفاده صلح آمیز از فناوری هسته ای می باشد و اگر قرار باشد توافقی صورت بگیرد باید کامل و جامع باشد.

وی عنوان داشت:توافقات باید دوطرفه باشد در صورتی که غربی ها پای تعهد خود نمانند ما هم توافقات خود را عملی نخواهیم کرد وهمین که اعضای دائمی شورای امنیت، اتحادیه آلمان و اروپا یک طرف و کشور ایران یک طرف و آنها خواهان مذاکره با ما هستند، خودش یک پیروزی بزرگ است.

ریاضی  اظهار داشت: کشور ایران روی تعهدات خود پای بند بوده و هست و این را بارها به تمام دنیا نشان داده است، ابرقدرت های دنیا نمی توانند با ما مثل کشورهای ضعیف برخورد کنند یقیین داشته باشید که آنها مجبورند به توافقات خود پای بند باشند.

معاون سیاسی فرمانداری شهرستان میناب در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به حمله ناجوانمردانه دولت آل سعود به کشور مسلمان یمن گفت: جنگی که در یمن اتفاق افتاده ترسی است که آنها از مسلمانان شیعه دارند است.

وی بیان داشت: ترس آنها بیشتر از ایران است اگر یمن بخواهد مثل عراق و افغانستان قدرتی را بدست بیاورد که ایران حامی آن باشد و با کشورمان همکاری و تبادل نظر داشته باشد یقینا ایران را بعنوان خطر در بیخ گوش خود حس می کنند و به این خاطر زیر ساخت های این کشور را نابود می کنند.

ریاضی  با اشاره به دخالت مستقیم کشورهای سلطه گر غربی در این کشتار افزود: کشورهای غربی مخصوصا آمریکا علنا از این کشتار بی رحمانه دفاع می کنند، اگر این حملات با چراغ سبز آمریکا نبود عربستان جرات حمله به یمن را نداشت آنها نمی خواهند یک کشور انقلابی و شیعی دیگری مانند ایران را داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: عراق کشوری بود که سال ها قبل مقابل ایران بود و در حال حاضر بعنوان یکی از متحدین ماست و هم اکنون مشاهده می کنید که نفوذ و حضور ایران درعراق بیش از حضور و نفوذ کشورهای غربی بشمار می رود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی