منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۶
شناسه خبر: 337831
گروه :خبر
13940428000016_PhotoA

مقامات مختلف بحرین از جمله وزیر خارجه این کشور از اظهارات رئیس سابق اطلاعات عربستان در کنفرانس منافقین استقبال کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مقامات بحرینی از اظهاراتی ضد ایرانی «ترکی الفیصل» رئیس سابق اطلاعات بحرین در کنفرانس منافقین در فرانسه ابراز خوشحالی کردند .

 «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین در توئیتی به یکی از رباعیات ترجمه شده خیام به عربی(البته با کمی تغییر) اشاره کرد و نوشت: « سمعت صوتا هاتفا فی السحر/ نادى من باریس غفاه البشر»”در هنگام سحرگاه صدای هاتفی از غیب شنیدم از پاریس مردمان غافل را صدا می‌زد” ( که اصل ترجمه عربی اینگونه بوده: سمعت صوتا هاتفا فی السحر/ نادى من غیب غفاه البشر).

«صلاح المالکی» سفیر بحرین در عراق نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: « من شابه أخاه فما ظلم.. نم قریر العین یا فارس»..که مصرع اول برای معادل ضرب‌المثل فارسی «گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی» به کار می‌رود.

« ابراهیم الدوسری » یکی از مقامات وابسته به دفتر نخست‌وزیری بحرین نیز ادعا کرد: سخنرانی الفیصل تاریخی بود و آنچه در آن است یک «جهت‌نما» برای مسیر اینده روابط کثیف با ایران است.

«سمیره رجب» مشاور دفتر پادشاهی بحرین نیز با انتشار توئیتی کشورهای عربی را به خاطر عدم حمایت گذشته‌شان از منافقین سرزنش کرد و گفت: زمانی که «صدام» از اینها (منافقین) حمایت می‌کرد همه برادران عرب وی را سرزنش می کردند؛ او سپس مدعی شد رادیو انگلیس از سوی ایران هک شده و به این کنفرانس نپرداخته است.

کنفرانس گروهک منافقین شنبه (دیروز) در پاریس برگزار شد و ترکی الفیصل اتهامات تندی علیه ایران مطرح کرد و حتی خواستار براندازی نظام کنونی ایران شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان