منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸
شناسه خبر: 198507
گروه :خبر
98021

رئیس دامپزشکی سیریک با توجه به کشتار سنتی دام زنده در این شهرستان گفت : روش سنتی و عدم توجه به نقاط بهداشتی خطر ابتلا به بیماری مشترک انسان و دام را افزایش داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، مجتبی رهدور رئیس دامپزشکی سیریک افزود: متاسفانه عدم وجود کشتارگاه و استقبال مردم از خرید گوشت های کشتارگاهی با توجه به پایبندی به آداب و رسوم گذشته علی رغم همه تذکرات لازم و برگزاری جلسات به دهیاران و شوراهای اسلامی برای توجیه و تذکر و یادآوری مردم از ذبح احشام در منازل به روش سنتی و کنترل دام ها به لحاظ برخورداری از سلامت هنوز این رویه در همه روستاها و شهرهای شهرستان ادامه دارد.
وی  افزود : متاسفانه از سال 1392 تا 1393 بیش از 40 مورد بیماری مشترک بین انسان و دام در شهرستان مشاهده که با کنترل و واکسینه کردن بموقع از شیوع و گسترش بیشتر آن در منطقه شهرستان جلوگیری بعمل آمد.
رهدور گفت : از آنجائیکه شهرستان سیریک در مسیر تردد قاچاق احشام از کشور پاکستان به داخل کشور قرار دارد و اکثر دام های قاچاق مبتلا به بیماری می باشند علت افزایش بیماری دام های سال های گذشته شهرستان بخاطر ورود غیر قانونی احشام به داخل شهرستان مشاهده شده است.
وی اضافه کرد: تب کریمه گنگو و تب مالت بیمارهای خطرناکی که در جامعه در برخی مناطق کشور شیوع یافته بیماری مشترک میان انسان و دام می باشد که این بیماری از راه کنه وارد بدن حیوان می شود و دام به آن مبتلا و سپس از راه دام به انسان انتقال پیدا می کند.
انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان