منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۴
شناسه خبر: 236925
گروه :خبر
13940812000414_PhotoA

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش کرد، ائتلاف جدید معارضان سوری در آمریکا که با تکفیری‌های داعش مبارزه می‌کنند رو به لغزش و تزلزل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» به عدم توانمندی ائتلاف جدید تحت رهبری آمریکا برای مقابله با تکفیری‌های «داعش» اشاره کرد و نوشت که این ائتلاف دچار لغزش و تزلزل شده است.

این گزارش می‌نویسد، با گذشت چندین هفته از زمانیکه دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برنامه شکست خورده پنتاگون برای آموزش و تسلیح معارضان سوری برای مقابله با داعش را لغو کرده است، مقامات آمریکایی اخیراً اعلام کردند که قصد دارند به جای آموزش نیروهای بیشتر، به افزایش کمک‌های تسلیحاتی خود به همان نیروهایی که اکنون در میدان حضور دارند بپردازند.

روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش کرد که طبق مصاحبه‌هایی که با نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه انجام داده، به این مسئله پی برده که تا بحال این ائتلاف فقط اسماً وجود داشته است و چالش‌های سیاسی و لجستیکی که این ائتلاف با آن مواجه است، دلهره‌آور است.

این گزارش سپس به وضعیت معارضان و آنهایی که در میدان نبرد سوریه مبارزه می‌کنند اشاره کرد و به نقل از یکی از آنها گفت: «این وضعیت جنگجویان ما است: تلاش می‌کنند تا با ابزار ساده با داعش مبارزه کنند».

این فرمانده عربی اشاره کرد که معارضان برای مقابله با داعش به مهمات، رادیو، تسلیحات سنگین و افزایش حملات هوایی آمریکا نیاز دارند.

طبق این گزارش، ائتلاف جدید علیه داعش در مدت زمان بلند با یک چالش جدی‌تر روبرو است: گرچه این ائتلاف قصد دارد در اغلب مناطق عربی، قلمروها را از دست داعش خارج کند، اما تقریباً تمام قدرت مبارزه این گروه از شبه‌نظامیان کرد نشأت می‌گیرد.

نیویورک‌تایمز سپس با اشاره به این موارد نوشت، این حقیقت در واقع هشداری برای ترکیه است که خودمختاری کرد در نزدیکی مرز جنوبی خود را یک تهدید امنیتی می‌داند. از طرف دیگر این مسئله توانمندی نیروها برای حمله به تکفیری‌ها در مناطقی که اکثراً عرب هستند را محدود می‌کند.

طبق این گزارش، کردها انگیزه کمتری برای مبارزه در این مناطق دارند و این مسئله می‌تواند عمیقاً خشم ساکنان این مناطق را برانگیزاند.

یکی از سخنگویان ائتلاف جدید علیه داعش که به تازگی منصوب شده در زیر پرچم زردرنگ که نام ائتلاف را به زبان کردی، عربی و آشوری نوشته شده بود به خبرنگاران گزارش می‌داد اما این نشست در یک تأسیسات شبه‌نظامیان کرد برگزار شد زیرا ائتلاف جدید هنوز پایگاه و پرچمی ندارد که برای روی خودروها قرار دهند و همچنین یک ساختار فرماندهی معینی ندارند.

هفته گذشته، «باراک اوباما» طرح استقرار نظامیان عملیات ویژه آمریکا برای حمایت از ائتلاف جدید تحت رهبری آمریکا در سوریه را اعلام کرد. پیش از آن، مقامات آمریکایی اعلام کردند که 50 تن مهمات برای معارضان ائتلاف جدید علیه داعش فرستاده است.

یکی از مقامات نظامی آمریکا می‌گوید که واشنگتن شبه‌نظامیان کرد را ترغیب کرده تا یک گروه چتر به وجود آورد تا در بین مخاطبان بین‌المللی مفهوم بیشتری داشته باشد و رهبران کرد تصمیم گرفتند که آن را نیروی دموکراتیک سوریه بنامند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی