منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۰۵
شناسه خبر: 364793
گروه :خبر
%db%8c%d8%a7-%d8%ad%d8%b6%d8%b1%d8%aa-%d8%b2%db%8c%d9%86%d8%a8-%d8%b3

دبیر ستاد آیین خطبه خوانی حضرت زینب (س) گفت : مراسم آیین خطبه‌خوانی حضرت زینب (س) در حسینیه امامزاده سید مظفر شهر بندرعباس برای شیفتگان و عاشقان اهل‌بیت (ع) برگزار می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ آمنه غلامزاد  دبیر ستاد آیین خطبه خوانی حضرت زینب (س) در استان گفت :حضرت زینب (س) پیام آور حماسه حسینی و پیام آور عاشورا بود، حضرت زینب(س) از آنچه رخ داده بود آگاه بود و این آگاهی بر دوش او مسئولیتی می نهاد که برای ادای آن می بایست رنج اسیری را بجان بخرد تا پیام امام حسین(ع) در کربلا نماند تا پیامش در کربلا نمیرد. 

وی گفت : حضرت زینب (س)بعد از امام حسین(ع)خود نیز تبدیل به یک پیام شد و با بیان آن خطبه ی کوبنده در مجلس شام،پیام حماسه عاشورای حسین را به گوش یزیدیان و آنان که غافل از حسین(ع)و نهضت عاشوراییش بودند،برساند.

این مسئول فرهنگی گفت : رسالت حضرت زینب (س) همان رسالتی است که امروز بسیاری از زنان ما در میان جامعه به عنوان حرکت به سوی پیشرفت و تعالی و خدمت به اسلام شاهد هستیم و همچنان که در دوران انقلاب که شاهد همین مسئله است که زنان کشور ما با پیروی از مکتب حضرت زینب(س) برای تکمیل مبارزات و راه انقلاب خودشان چادر به سر در میان خیابانها برای تکمیل این راه به میدان آمدند و این راه را تداوم بخشیدند؛ و امروز هم در راه پیشرفت و تعالی اسلام و کشور همان راه را دنبال می کنند. یعنی مسئله زن بودن باعث این نمی شود که آنها رسالت و مسئولیت خودشان را فراموش کنند و آنچه که وظیفه آنهاست انجام ندهند.

دبیر ستاد آیین خطبه خوانی حضرت زینب (س) در استان تصریح کرد : مراسم خطبه خوانی حضرت زینب(س) ؛ با هدف تبیین نقش آن حضرت در پایداری قیام کربلا به عنوان الگوی رفتاری زنان مسلمان که با خطبه های  آتشین و رسوا کننده  حضرت زینب (س) بر علیه یزید ملعون در روز چهارشنبه ، تاریخ 95/8/12 مصادف با زمان ایراد خطبه حضرت زینب (س) در دوم ماه صفر در سراسر استان درل بقاع متبرکه یا حسینیه ها با حضور مخاطب عام اجرا می گردد.

وی به برنامه های اجرایی آیین خطبه خوانی حضرت زینب (س) اشاره کرد و گفت: این مراسم با همراهی ذاکرین اهل بیت و گروه تعزیه خوانی و نمایش که در آن ضمن به تصویر کشیدن اسیری کاروان اهل بیت امام حسین(ع)در شام و قرائت خطبه ی غرائی ایشان در مجلس یزید،به ابعاد شخصیتی ومهم حضرت زینب(س)  پرداخته خواهد شد و همچنین با سخنرانی سخنران کشوری سرکام خانم دکتر عباسی ادامه خواهد داشت .

 وی هدف دیگر این مراسم تبیین شخصیت سیاسی و مذهبی و الهی حضرت زینب (س) به عنوان الگوی بسیار مناسب برای بانوان جامعه دانست و برپایی چنین مجالسی را در آموختن درس عفت، حیا، ولایتمداری، ایمان و اخلاق برای زنان و دختران بسیار مطلوب دانست .

دبیر ستاد آیین خطبه خوانی حضرت زینب (س) در پایان اضافه کرد: : مراسم آیین خطبه‌خوانی حضرت زینب (س) در شهرستان بندرعباس با حضور کارشناس کشوری  خانم دکتر عباسی و حضور گسترده زنان در روز چهارشنبه  تاریخ 95/8/12 ساعت 15:00 در بقاع متبرکه امامزاده سید مظفر برگزار می گردد.

انتهای خبر /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است