منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲
شناسه خبر: 318534
گروه :خبر
237916

علما و مراجع عظام تقلید در دیدار با وزیر ارشاد و رئیس سازمان حج و زیارت، نظرات خود را در خصوص حج 95 اعلام کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ علما و مراجع عظام تقلید در دیدار با وزیر ارشاد و رئیس سازمان حج و زیارت، نظرات خود را در خصوص حج 95 اعلام کردند.

آیت الله نوری همدانی: اگر عربستان شروط ایران را نپذیرد ما هم نمی گذاریم زائری به حج برود

 آیت الله نوری همدانی در مراسم دیدار وزیر ارشاد و رئیس سازمان حج و زیارت با ایشان با بیان اینکه هدف اسلام عزت است، گفت: ما می خواهیم عزت اسلام و امنیت مسلمانان حفظ شود ، مستطیع حج اگر احساس خطر می کند واجب نیست که به حج برود.

آیت الله نوری همدانی تأکید کرد: اگر عربستان شروط ایران را نپذیرد ما هم نمی گذاریم زائری به حج برود.

وی تصریح کرد: ممکن است برخی زائران از طریق کشور دیگری به حج بروند اما اگر موضع گیری ما نرفتن به حج باشد باید کاری کنیم که زائران از هیچ راهی نروند و در این موضوع فرقی بین شیعه و سنی نیست.

آیت الله مکارم شیرازی: ما حجی می خواهیم که عزتمندانه باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه دیدارهای خود با مراجع عظام تقلید در قم ، به دیدار آیت الله مکارم شیرازی رفتند.

دکتر جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار در خصوص حج تمتع سال 95 گفت: ما بر چند نکته تاکید اساسی داریم و اگر هم شرایط فراهم شود باز هم دولت عربستان سخت گیری هایی را خواهد داشت.

دکتر جنتی تاکید کرد: از چهار ماه قبل سازمان حج و زیارت پیگیری های خود را انجام داده است و در سفری که برای مذاکرات به عربستان داشتند با مشکلاتیمواجه بودند.

آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار گفت: ما خواهان حجی عزتمندانه هستیم ضمن اینکه مردم هم به حج با ذلت مایل نیستند.چنین حجی را نه خدا می پسندد و نه مردم. ما حجی می خواهیم که عزتمندانه باشد .

ایشان همچنین گفت: مردم هم از نرفتن به حج ناراضی نیستند و خدا کند کسی برای تمتع از طریق کشورهای دیگر برای گرفتن روادید اقدام نکند تا حرمتش در کشور عربستان حفظ نشود.

اوحدی در ادامه این دیدار گفت: پس از موضع گیری شما در خصوص حج، پاکستان، مالی و الجزایر هم موضع خوبی گرفتند و اعلام کردند که برای موضوع حج باید تدبیر جدی اندیشیده شود.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: ما در مذاکرات بر موضوع راهکارهای تأمین امنیت حجاج تأکید داشتیم همچنین یکی دیگر از مواردی که سازمان حج و زیارت به شدت بر روی آن تأکید داشت حفظ عزت و کرامت زائران بود.

آیت الله سبحانی: امنیت و حفظ عزت دو شرط اساسی ایران برای تمتع

آیت الله سبحانی مرجع عالیقدر تقلید در این دیدار گفت:مسئله حج بسیار مهم است. اطمینان از تامین امنیت و حفظ عزت و کرامت زائران ایرانی دو شرط اصلی و اساسی است و عربستان باید این دو شرط را قبول کند ضمن اینکه سازمان حج و زیارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پیگیری های خود را انجام دهند.

وی یادآور شد: عربستان برای پذیرش زائران اراده جدی ندارد چرا که اگر داشت قدمی در این راستا بر می‌داشت ،با این وجود مایوس نشوید تا اصل مسئله حج از بین نرود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است