منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۵
شناسه خبر: 263550
گروه :خبر
13931209000479_PhotoA

یکی از مراجع تقلید با اشاره به شخصیت آیت‌الله النمر گفت: این عالم دینی در برابر طاغوت ایستاد و چهره یک قوم که به ناحق به تخت سلطنت نشسته و با ثروت عربستان کسب قدرت کرده و ظلم می‌کند را به همه نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ‌آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در جمع هادیان سیاسی بسیج سراسر کشور ‌با اشاره به شهادت عالم مجاهد آیت‌الله نمر باقر النمر اظهار کرد: به کار بردن کلمه شیعی برای این عالم بزرگ ممکن است برخی افراد متعصب را تحریک کند که به دلیل شیعه بودن، مسلمانان نسبت به شهادت ایشان واکنش نشان دادند و در این راستا بهترین کلمه‌ای که می‌شود برای توصیف این عالم بزرگ استفاده کرد این است که بگوییم آیت‌الله النمر از روحانیون بزرگ دینی بود که به دست آل سعود به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه برای مسلمانان شهادت یک افتخار است، تصریح کرد: 11 امام معصوم (ع) با شهادت از این دنیا رفتند و امام دوازدهم نیز که اکنون غایب است با شهادت از این دنیا می‌رود.

این مرجع تقلید با اشاره به کلام امام خمینی (ره) در ارتباط با شهادت گفت: امام خمینی (ره) همواره تاکید داشتند که شهادت هنر مردان خدا است و همچنین امام سجاد (ع) در نخستین دعا در صحیفه سجادیه می‌فرماید که خداوندا روزی من را شهادت با شمشیر دشمن قرار بده.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه شهادت برای آیت‌الله النمر یک مجازات نیست، تصریح کرد: شهادت برای این عالم بزرگ دینی یک افتخار است و این مدال افتخار تا ابد روی سینه وی می‌درخشد.

وی با اشاره به شیطنت آل سعود گفت: همه ما شاهد بودیم چندین هزار مسلمان که همه احرام بسته بودند در فریضه حج کشته شدند و همچنین عربستان نسبت به کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان اقدام می‌کند و کسی در این زمینه پاسخگو نیست.

این مرجع تقلید همچنین به شهادت آیت‌الله النمر توسط آل سعود اشاره و بیان کرد: عربستان در این مسئله نیز شیطنت خود را نشان داد و با شهادت این عالم بزرگ دینی همراه با عده‌ای دیگر خواست نشان دهد که آیت‌الله النمر نیز از تروریست‌ها به شمار می‌رود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به شخصیت آیت‌الله النمر گفت: این عالم دینی در برابر طاغوت ایستاد و چهره یک قوم که به ناحق به تخت سلطنت نشسته و با ثروت عربستان کسب قدرت کرده و ظلم می‌کند را به همه نشان داد.

وی با بیان اینکه بیداری از مسائل مهم روزگار کنونی به شمار می‌رود، عنوان کرد: اروپا و آمریکا شیعه‌هراسی و اسلام هراسی را در جهان تبلیغ می‌کنند و می‌خواهند بگویند اسلام یک دین تروریست‌پرور است در حالی که در اصل اسلام دین رافت و مهربانی است.

این مرجع تقلید خطاب به هادیان سیاسی بسیج ‌گفت: روشنگری در همه زمان‌ها به ویژه در زمان کنونی که دشمن برای مخدوش کردن چهره اسلام به صورت جدی گام برمی‌دارد، کار بسیار ارزنده‌ای به شمار می‌رود زیرا در دنیای امروز کج‌فهمی و کلمات مغرضانه علیه اسلام به صورت فراوان دیده می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: همه کسانی که در بحث تبلیغ دین و هدایت مردم گام برمی‌دارند باید با فرازهای نهج‌البلاغه آشنا باشند و بر اساس سیاست‌های امیرالمومنین به تبلیغ بپردازند.

وی با تبیین معنی سیاست گفت: سیاست به معنی مدیریت است ولی مدیریت‌های متفاوتی در جامعه وجود دارد که در این راستا می‌توان به ‌سیاست آمریکایی، ‌استکباری، ‌استعماری، ‌تهاجم رسانه‌ای، ‌فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد که هیچ یک از این سیاست‌ها مورد رضای خداوند نیست.

این مرجع تقلید با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب در ارتباط با سیاست آمریکا و مقایسه آن با سیاست ایران گفت: همانگونه که رهبری تاکید کردند سیاست ما با آمریکا متفاوت است و هرگز نمی‌توانیم با آمریکا سازش داشته باشیم، زیرا سیاست آمریکا یک سیاست استکباری به شمار می‌رود در حالی که سیاست ما سیاست تقوا، عدالت و راستی است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مسئله برجام و رفتار آمریکا در این خصوص گفت: در این مسیر دشمن نیرنگ خود را نشان داد و همه متوجه شدند آمریکا به دنبال بهانه‌جویی است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان