منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷
شناسه خبر: 311915
گروه :خبر
hormoz

آیت الله مکارم شیرازی مصرف مواد مخدر را حرام دانست و گفت: مواد مخدر در دنیا علاوه بر نقش درآمدزایی سوداگران به جنبه سیاسی برای مبارزه با قیام‌های ضد استکباری تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ آیت الله مکارم شیرازی مصرف مواد مخدر را حرام دانست و گفت: مواد مخدر در دنیا علاوه بر نقش درآمدزایی سوداگران به جنبه سیاسی برای مبارزه با قیام‌های ضد استکباری تبدیل شده است.

 آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح پنج‌شنبه در دیدار دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه مواد مخدر از چند جهت قابل مطالعه است، گفت: مواد مخدر از یک جهت به عنوان منبع درآمدی برای سوداگران مرگ است که نمی‌توانند از آن چشم پوشی کنند و بسیاری از رؤسای کشورها نیز با سوداگران مواد مخدر هم دست هستند.

مواد مخدر جنبه سیاسی نیز پیدا کرده است

وی در ادامه با اشاره به اینکه مواد مخدر جنبه سیاسی نیز پیدا کرده است، ادامه داد: مواد مخدر به ابزاری در دست استکبار بدل شده که از طریق آنها قیام‌های مردمی ضد خود را سرکوب کنند.

این استاد حوزه علمیه به جایگاه ایران در جهان و دشمنی غرب با آن اشاره و ابراز داشت: استکبار سعی دارد از تمامی راه‌ها وارد شده و جمهوری اسلامی را تضعیف کند زیرا می‌داند که با آلوده کردن جوانان به مواد مخدر، جوانان جان بر کفی که در خط مقدم جبهه حضور می یافتند به موجوداتی بی‌خاصیت و خطرناک تبدیل می‌شوند.

وی در ادامه بر لزوم توجه جدی به امر مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و گفت: متأسفانه هر میزان که ما در برنامه‌های خود پیش می‌رویم باز هم سوداگران مواد مخدر چند قدم جلوتر هستند و در این زمینه باید برنامه را به شکل جدی تری دنبال کرد.

این مرجع تقلید به عدم همکاری کشورهای جهان با ایران در امر مبارزه با مواد مخدر اشاره و بیان کرد: در اخبار آمده بود که ۴۰ درصد از کشفیات مواد مخدر دنیا در ایران است و این در حالی است که به دلیل سود سرشاری که سران برخی از دنیا از قاچاق مواد مخدر می‌برند در این زمینه مبارزه با مواد مخدر به ایران کمکی نمی‌کنند.

کسی که دین و ایمان داشته باشد سراغ مواد مخدر نمی‌رود

وی مصرف مواد مخدر را از لحاظ شرعی حرام اعلام و ابراز داشت: کسی که دین و ایمان داشته باشد سراغ این کار نمی‌رود و از نظر عرفی نیز افراد آلوده نه دنیا و آخرت خود را خراب کرده‌اند.

وی کاشت، برداشت و استعمال مواد مخدر و تولید و توزیع آن را جزو مواردی اعلام کرد که از لحاظ شرعی حرام است.

آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی و اثر بخشی آنها تأکید و عنوان داشت: کارهای فرهنگی که در صدا و سیما انجام می‌شود خوب اما کافی نیست و باید سعی شود تا اقدامات فرهنگی افزایش داشته و با ارائه برنامه‌های آموزشی افراد به سمت مواد مخدر نروند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی