منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰
شناسه خبر: 208506
گروه :خبر
13921211000170_PhotoA

اخیراً مطلبی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی و برخی از سایت‌ها مبنی بر رکوردشکنی گرم‌ترین روز جهان توسط بندر ماهشهر ایران منتشر و همچنان بازنشر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را بررسی می‌کنیم.

**شایعه**

اخیراً مطلبی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی و برخی از سایت‌ها مبنی بر  رکوردشکنی گرمترین روز جهان توسط بندر ماهشهر ایران منتشر و همچنان بازنشر می‌شود.

مطلب فوق را در ادامه می‌خوانید: «ساکنان بندر ماهشهر روز پنجشنبه بسیار گرمی را پشت سر گذاشتند به طوری که با وجود رطوبت شدید، دمای هوا 154 درجه فارنهایت احساس می‌شد؛ گروه هواشناسی واشنگتن پست دمای واقعی هوا را در این بندر 109 درجه فارنهایت با رطوبت 90 درصد گزارش و بالاترین شاخص دمایی را که تاکنون ثبت شده است 155 تا 160 درجه فارنهایت اعلام کرد».

**واقعیت**

باید یادآور شد یک روز پس انتشار این مطلب نشریه واشنگتن پست، مدیرکل هواشناسی خوزستان ادعای فوق را تکذیب کرده است؛ کوروش بهادری با اشاره به خبر نشریه واشنگتن پست و بازنشر آن توسط برخی رسانه‌ها اظهار داشته است: دمای 67درجه سانتی‌گراد در بندرماهشهر غیر واقعی بوده و بالاترین دمای خوزستان در روز جمعه مربوط به شهرستان آبادان با 51درجه سانتی‌گراد است.

وی با ابراز تعجب از مخابره این خبر افزود: بالاترین دمای جهان که تا کنون مخابره شده 54 درجه سانتی‌گراد بوده است.

بهادری همچنین گفت که گرما نشان‌دهنده میزان انرژی است که موجب افزایش دما می​شود و نباید مقدار گرما را همان میزان دما دانست. 67.5 در حقیقت، میزان گرمای ماهشهر بوده است و نه میزان دمای این شهر.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است